Nowa siłownia zewnętrzna przy ośrodku w Dwudniakach

  • 28.05.2021, 16:53
  • Gabriela Kudła
nowa-silownia-przy-osrodku-w-dwudniakach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do użytku wychowanków ośrodka szkolno-wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach oddana została zewnętrzna siłownia oraz rozbudowany plac zabaw, na którym zamontowano piaskownice dla najmłodszych.

- Nasze stowarzyszenie, które działa na rzecz naszych wychowanków i ich rodzin  zyskało ponad 24 tysiące złotych. Chcieliśmy, żeby te środki były wydane w sposób racjonalny i z korzyścią dla naszych wychowanków i to, co stoi za mną, ta zewnętrzna siłownia plus uzupełnienie placu zabaw piaskownicą to są właśnie te środki, które teraz się zmaterializowały w postaci placu zabaw i siłowni zewnętrznej - mówi Jacek Frankowski, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach.

Inwestycja sfinansowana została dzięki środkom pozyskanym od darczyńców, oraz w wyniku współpracy Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice z działającym w Ośrodku Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom Prometeusz w ramach akcji pod hasłem "Aktywnie-Charytatywnie"

- Co roku organizujemy takie akcje, przeważnie było to dla jednego dziecka, w tym roku wybraliśmy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dwudniakach. W tej akcji były też akcje internetowe, aukcje licytacyjne różnych rzeczy, sprzedaż ciast, sprzedaż ozdób świątecznych, także trzeba powiedzieć, że każdy miał jakąś małą cegiełkę w tej akcji - mówi Aneta Brudkiewicz-Paździora, wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatywy Społeczne. 

- Biorąc pod uwagę, potrzeby naszych dzieci, różnego rodzaju deficyty, między innymi deficyty związane z układem ruchu pewne rzeczy zostały dobrane tak, żeby każda część organizmu, każda część ciała była uruchomiona. Tutaj mamy kilka różnych przyrządów. Nasze dzieci nie zawsze mają to wszystko prawidłowo skorygowane, w związku z czym liczymy na to, że takie urządzenia pomogą w rehabilitacji i  w usprawnianiu naszych dzieci - mówi Zbigniew Nowak, prezes Stowarzyszenia Prometeusz. 

Zdaniem Tomasza Stelmacha, tego typu inwestycje są idealnym sposobem na zwiększenie popularności aktywności fizycznej wśród młodzieży.

- Bardzo jesteśmy zadowoleni z tej współpracy z  lokalną społecznością i również z tymi stowarzyszeniami działającymi w tej gminie. Jako powiat tarnowski  chwalimy sobie taką współpracę, cieszymy się, że młodzież może wykonywać aktywność fizyczną na takich obiektach, zbudowanych wspólnie, w efekcie synergii - dodaje Tomasz Stelmach, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego. 

Dodajmy, że siłownię zewnętrzną stanowią cztery stacjonaty, dzięki czemu może z niej korzystać jednocześnie nawet 9 osób. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe