Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej dalej będzie przyjmował pacjentów z COVID-19

  • 25.05.2021, 20:14
  • Gabriela Kudła
szpital-w-dabrowie-tarnowskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej do tej pory spełniał wiodącą rolę w leczeniu pacjentów z COVID-19, dlatego decyzją wojewody małopolskiego w dalszym ciągu ma przyjmować chorych z koronawirusem. Pozwoli to odciążyć pozostałe szpitale z subregionu tarnowskiego. Dzięki temu placówki w Tarnowie, Brzesku i Bochni będą mogły być stopniowo „odcovidowywane”.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej w trakcie szczytu trzeciej fali pandemii dysponował około 200 łóżkami dla pacjentów covidowych. 40 łóżek było przeznaczonych dla chorych w najcięższym stanie, którzy znajdywali się na oddziale intensywnej terapii.


Dofinansowania, które w ostatnim roku otrzymała placówka, pomogły rozwinąć infrastrukturę szpitala.


Podczas swojej wizyty na terenie powiatu dąbrowskiego, wojewoda małopolski miał również okazję zobaczyć szereg inwestycji, które zrealizowane były między innymi z Funduszy Inwestycji Lokalnych, oraz Funduszy Drogowych.


W tej chwili w szpitalu w dąbrowie tarnowskiej przebywa 55 pacjentów z COVID-19. 9 osób przebywa pod respiratorem. W dalszym ciągu działają jednak poradnie specjalistyczne, a w niedługim czasie powrócić mają także zabiegi planowane.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pielęgniarka
Pielęgniarka 11.06.2021, 07:23
4 banery zawieszone i 4 zdjęte przez Dyrektora. Żelazny Węgrzyn tak prowadzi dialog z pielęgniarkami. To jest obraz wdzięczności władzy dla pielęgniarek.
Ciekawt
Ciekawt 30.05.2021, 13:55
A może TarnowskaTv zainteresuje się tematem problemów pielęgniarek w dąbrowskim szpitalu.
Pielęgniarka.
Pielęgniarka. 30.05.2021, 09:26
Drugi baner zniknął. Straszne wiatry wieją koło szpitala.
Pielęgniarka
Pielęgniarka 28.05.2021, 12:53
Pielęgniarki próbują protestować ale ktoś im banery podprowadza. Teraz wisi kolejny zobaczymy jak długo.

Pozostałe