Obwodnica Tuchowa ma być gotowa jeszcze w tym roku

  • 14.05.2021, 16:52
  • Gabriela Kudła
obwodnica-tuchowa-ma-byc-gotowa-jeszcze-w-tym-roku.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jeszcze w tym roku planowo mają zakończyć się prace przy obwodnicy Tuchowa. Docelowo obwodnica ma być prawie trzykilometrową trasą, która przebiegać będzie wzdłuż rzeki Biała, a zakończy się w Dąbrówce Tuchowskiej. Na ten moment powstaje tam jeden z głównych obiektów inżynierskich tej inwestycji, czyli 90- metrowy wiadukt w rejonie ulicy Polnej, który jest obiektem mostowym nad ulicą oraz linią kolejową.

- Ogólnie teren, w którym przebiega ta obwodnica, jest bardzo trudny, bo właściwie w większości jest to blisko koryta rzeki Białej. Część tej obwodnicy to tak naprawdę wał przeciwpowodziowy. Dodatkowo należy w tym momencie  zadbać o budowę wału domykającego przy ulicy Ryglickiej. Jest jeden most o szerokości 300 metrów i oprócz tego wiadukt nad torami, także ogólnie bardzo krótki odcinek, ale bardzo trudny do wykonania - mówi Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa.

Obecnie wykonano już 60 % planowanych prac.

- W czerwcu 2020 roku uzyskana została decyzja ZRID,  przekazana wykonawcy, a z robót budowlanych zostały rozebrane już budynku, które kolidowały z naszą inwestycją. Została też przełożona sieć uzbrojenia podziemnego, ponadto budowane są już nasypy drogowe oraz obiekty inżynierskie - mówi  Agnieszka Ćwiertniewicz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Obwodnica ma odciążyć ścisłe centrum Tuchowa.

- Tutaj akurat na rynku, zwłaszcza we wtorek, kiedy jest również nasz tradycyjny jarmark, jest bardzo ciężko przejechać, mamy tu też dojazd do największej szkoły w Tuchowie, do szpitala w niedalekiej odległości, więc ten ciąg komunikacyjny jest dla mieszkańców bardzo ważny - mówi Magdalena Marszałek.

Dodajmy, że budowa obwodnicy Tuchowa trwa od połowy ubiegłego roku, a fundusze na tę inwestycję pochodzą ze środków unijnych, budżetu województwa małopolskiego oraz gminy Tuchów. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe