Pieniądze ze sprzedaży szkoły pozostały w Kłyżu. Mieszkańcy mają nową drogę

  • 13.05.2021, 17:09
  • Natalia Tryba
zabno-remont-drogi-w-klyzu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych oraz zabezpieczonym pieniądzom w budżecie gminy Żabno ulica Krakowska w Kłyżu jest już odremontowana. Ostatnie etapy prac zostały zakończone. Aktualnie jest ona przygotowana do odbioru, ale mieszkańcy mogą już z niej korzystać.

- W miejscowości Kłyż zainwestowaliśmy w drogę tj. ulicę Krakowską. Całość przetargu to 312 tysięcy, jednak w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, bo tak jest ta droga realizowana - rozliczamy kwotę 160 tysięcy z dofinansowaniem, za co ogromnie dziękujemy, 112 tysięcy. 

Środki wróciły do miejscowości. 

- Można powiedzieć, że to z tego tytułu im się należały, bo w 2019 roku sprzedaliśmy szkołę - nieużywaną już, wygaszoną szkołę w Kłyżu, za kwotę około 348 tysięcy, więc można powiedzieć, że pieniądze powinny zostać w tej miejscowości. 

Zarówno mieszkańcy jak i sołtys wskazywali ulicę Krakowską do pilnego remontu. Droga ma 528 metrów i jest już gotowa do odbioru. 

- Wykonana jest nawierzchnia jezdna, wykonane są nawierzchnie boczne (po 0,5 m.), odmulone i wyczyszczone rowy oraz przebudowane zjazdy. Myślę, że mieszkańcy będą zadowoleni. 

Dodajmy, że ulica Krakowska w Kłyżu to nie jedyna, która zostanie wyremontowana. Planowane są kolejne inwestycje, które poprawią jakość życia i bezpieczeństwo podróżujących. Remont drogi był przeprowadzony w ramach ubiegłorocznego rozdania środków z Funduszu Dróg Samorządowych.
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe