Akcje pomocowe coraz bardziej popularne. Gmina Żabno ma swojego „Cudzika”, będzie też więcej serc

  • 11.05.2021, 10:39
  • Natalia Tryba
serca-zabno.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Metalowe serca, które po brzegi wypełniają się plastikowymi nakrętkami są coraz bardziej popularne w regionie. Segregowane elementy są sprzedawane, a dochód zebrany dzięki współpracy mieszkańców trafia do najbardziej potrzebujących. Nie inaczej jest w Żabnie.

- Żabno też złapało tego bakcyla. Zobaczyliśmy takie piękne serce pod szkołą w Ilkowicach, ale generalnie wiedzieliśmy, że jest to takie oczekiwane. Pierwsze serce z naszej, gminnej inicjatywy  powstało na Rynku w Żabnie - wyjaśnia Marta Herduś.

Serce, które stanęło w centrum Żabna jest dedykowane dzieciom przebywającym pod opieką fundacji działającej na terenie gminy. 

- Są to dzieci z naszej gminy, chore dzieci z naszej gminy. Każdorazowe wybranie tych nakrętek z serca jest dedykowane jednemu z nich i tak na przemian. Będziemy to kontynuować, bo akcja rzeczywiście się spodobała. Kolejne serca powstaną tam, gdzie są oddziały gminne biblioteki.

Serca pojawią się zatem w Łęgu Tarnowskim, Niedomicach, Otfinowie i Niecieczy, ale jak mówi Marta Herduś mieszkańcy pytają o kolejne miejscowości i sami angażują się w akcje społeczne. 

- I co ciekawe jest kolejne czerwone, ale nie serce, tylko samochód strażacki, do którego można wrzucać aluminiowe puszki. Też świetna sprawa - dodała Marta Herduś. 
- Od dwóch tygodni myślałam o zbiórce puszek aluminiowych, ale pomysł serca nie bardzo mi  pasował, więc wymyśliłam, że można w innym, centralnym miejscu Łęgu Tarnowskiego postawić inny pojemnik. W związku z tym, że centralnym miejscem jest tutaj straż - powstał samochód strażacki, który jest nie tylko atrakcją dla dzieci, ale i spełnia funkcję i będzie pomagał mieszkańcom - mówi Dorota Szpilska. 

Strażaków nie trzeba było namawiać - od pomysłu do realizacji minęło niewiele czasu. 

- Po konsultacjach ze strażą, bo zanim zleciłam wykonanie, skonsultowałam z naczelnikiem straży czy wyrażą zgodę, żeby wóz tutaj stanął. Oczywiście nie było żadnego problemu – było wsparcie i poparcie inicjatywy - dodaje inicjatorka akcji.

Jak podkreśla inicjatorka akcji pieniądze, które uda się zebrać dzięki segregacji puszek trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Łęgu Tarnowskiego. 
 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł Lezon
Paweł Lezon 12.05.2021, 09:23
Brawo dla Doroty Szpilskiej za super pomysł i zaangażowanie!!! Dużo lepszy pomysł niż serce.

Pozostałe