Grupa Azoty Głównym Partnerem tarnowskiego żużla w sezonie 2021

  • 19.03.2021, 13:21
  • Źródło: Grupa Azoty
Grupa Azoty Głównym Partnerem tarnowskiego żużla w sezonie 2021
W czwartek, 18 marca Grupa Azoty S.A. zawarła z Unią Tarnów ŻSSA umowę, która zapewni tarnowskiemu klubowi finansowanie na sezon 2021. Tym samym Unia Tarnów ŻSSA, dzięki zaangażowaniu finansowemu lidera branży chemicznej w Polsce, będzie mogła bez przeszkód uczestniczyć w tegorocznych rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej i walczyć w niej o najwyższy cel, jakim jest awans do żużlowej Ekstraligi.

- Zarówno negocjacje z Klubem, jak i proces uzyskiwania zgód korporacyjnych były wymagające, również z powodu sytuacji pandemicznej, w jakiej obecnie musi funkcjonować zarówno sport, jak i biznes. Fakt, że osiągnęliśmy porozumienie, utwierdza mnie w przekonaniu, iż będzie to rok dobrej współpracy pomiędzy Grupą Azoty a Unią Tarnów ŻSSA. Wierzę, że będzie to czas, w którym tarnowski klub pozyska równie zaangażowanego sponsora jak Grupa Azoty S.A., a samorząd ostatecznie rozstrzygnie temat modernizacji Stadionu Miejskiego, na którym odbywają się zawody żużlowe, pokazując, że ten sport jest dla niego tak ważny jak dla mieszkańców Tarnowa - mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

- Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani tym, że udało się wypracować wszystkie zapisy w umowie i tym, że Grupa Azoty przez kolejny sezon będzie Głównym Partnerem naszego klubu. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli wystartować w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej i zakończyć je z dobrym wynikiem sportowym. W przeciwnym wypadku, bez wsparcia finansowego Grupy Azoty, ten start byłby wątpliwy - mówi Łukasz Sady, Prezes Zarządu Unia Tarnów ŻSSA.

Żużel to jedna z wielu dyscyplin sportowych, których Głównym Partnerem jest Grupa Azoty. Wśród podmiotów wspieranych przez chemicznego giganta znajduje się Polski Związek Narciarski, a poszczególne spółki współpracują m. in. z siatkarskimi klubami Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Grupa Azoty Chemik Police - rywalizującymi o najważniejsze trofea zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, czy z występującymi w PGNiG Superlidze klubami piłki ręcznej - Grupa Azoty SPR Tarnów i KS Azoty-Puławy. Aktywnie wspierany jest także sport lokalny oraz szkolenia dzieci i młodzieży.

Źródło: Grupa Azoty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe