Łączą siły, by zamiast karać - edukować mieszkańców. Rusza projekt "Prewencja antysmogowa w Tarnowie"

  • 10.03.2021, 16:46
  • Natalia Tryba
prewencja-antysmogowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Aby skutecznie promować postawy proekologiczne - najważniejsza jest współpraca. To założenie organizatorów wspólnej akcji - Prewencji antysmogowej w Tarnowie. Funkcjonariusze Tarnowskiej Policji oraz członkowie Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy i Polskiego Forum Klimatycznego będą informować mieszkańców Tarnowa o tym, jak zadbać o wspólne dobro.

- Sposób nie jest może nowy, bo sposób działań doraźnych, polegających na edukacji użytkowników starych urządzeń, żeby do czasu wymiany palili bez dymu (palili prawidłowo) jest sposobem, który w Tarnowie już jakiś czas próbujemy przekazywać. Natomiast to, co dziś jest nowe i istotne to udział w tym - policji. Tego w Polsce jeszcze żadna policja nie robi, a być może robi, ale się tym nie chwalą. My, chcieliśmy to przekazać szerszemu gronu, by było wiadomo, że policja, która ma pomagać - robi to - mówi Krzysztof Woźniak.

- Chcemy dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców Tarnowa, poinformować ich właśnie o działaniach, które w powierzonych mi zadaniach dzielnicowego, prowadzę na ul. Tuchowskiej. Nawiązałem zatem kontakt z panem Krzysztofem Woźniakiem, który udzielił mi nieocenionej pomocy - można powiedzieć dydaktycznej w celu informowania i nauczania ludzi, w jaki sposób mogą przetwarzać ciała stałe - wyjaśnia sierż. Norbert Gostek. 

Działanie Forum Klimatycznego od dawna wspierane jest przez kominiarzy.

- Międzywojewódzki Cech Kominiarzy wspiera wszystkie inicjatywy, które są ukierunkowane  na likwidację smogu i zmniejszenie tego zjawiska. Smog jest niebezpieczny dla zdrowia, niebezpieczny dla każdego z nas - nie tylko użytkowników kominów, tylko każdego mieszkańca - dodaje wiceprezes Marek Biedroń.

Zarówno wizyty kominiarzy jak i funkcjonariuszy policji mogą zatem kończyć się rozmową, która w odpowiedni sposób wyedukuje i pozwoli uniknąć kar. Jak twierdzą organizatorzy - nieprawidłowe spalanie często wynika z braku wiedzy, a nie złych zamiarów tarnowian.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe