Choć świateł na tarnowskim rynku brak, lepiej nie wchodzić na czerwone. Czy miasto czeka poprawka remontu?

  • 19.02.2021, 14:43
  • Natalia Tryba
plyta-rynku-tarnow-gotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tegoroczna zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Na zalegający śnieg w środku miasta skarżą się także piesi. Tarnowianie dostrzegli problem niebezpieczeństwa na niedawno remontowanej płycie rynku. Przez kilka dni można było znaleźć rymowane ostrzeżenia, których autorzy są nieznani, jednak tytułują się jako Inicjatywa Wolne Zęby Tarnów. Czterowersowy tekst wskazuje na to, że poruszając się po rynku lepiej omijać czerwone płytki - bo po opadach śniegu są one wyjątkowo śliskie. Jakub Kwaśny - Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, w programie Raport Regionu, potwierdził, że jako jeden z wielu tarnowian - zauważa ten problem.

- Wielu radnych było zaskoczonych, że ten remont będzie tak naprawdę odtworzeniem tego, co było przed, tylko z lepszych materiałów. Można dzisiaj narzekać, ale tak już prezydent zdecydował - że tak właśnie będzie ta płyta wyglądała – komentuje Jakub Kwaśny.

Problem jednak nie zniknie sam a o niebezpieczeństwie na tarnowskim rynku jest w sieci coraz głośniej.

- To jest kwestia do rozwiązania i myślę, że służby temu dedykowane czyli Zarząd Dróg i Komunikacji się tym zajmie. Najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców - dodaje przewodniczący. 

Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji zapewnia, że zna problem i pracuje nad jego rozwiązaniem.

- W tym zakresie podjęliśmy już stosowne działania I zakładamy, że wczesną wiosną będziemy chcieli tam (w ramach konserwacji płyty rynku) poprawić przyczepność tych detali, które zostały wbudowane a są śliskie - wyjaśnia Artur Michałek.

Jak dodaje dyrektor – problem był już widziany na etapie budowy.

- Wystąpiliśmy nawet do nadzoru autorskiego, żeby zweryfikowali, czy użyty rodzaj kamienia jest właściwy. Uzyskaliśmy informację, że jak najbardziej – spełnia wszystkie oczekiwania. Natomiast widzimy i mamy zgłoszenia mieszkańców, że mimo iż detale mają małą przyczepność i powierzchnię – sprawiają problemy w poruszaniu się - dodaje Artur Michałek. 

Aktualnie zwiększono częstotliwość utrzymania, czyli posypywania piaskiem płyty rynku. W okresie wiosennym – płyty zostaną doprowadzone do takiego stanu, by były przyczepne. Decyzja o technice poprawy niebezpiecznych płyt zostanie podjęta po konsultacjach z wykonawcą.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe