II edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Żabnie odbyła się mimo pandemii

  • 16.02.2021, 17:27
  • Natalia Tryba
tar-2021-02-16-zabnogotowy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyła się druga edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Żabnie. To wydarzenie nie tylko upamiętnia postać Harcmistrza Jerzego Pertkiewicza, ale także ośmiela uzdolnioną młodzież, integruje ale i promuje harcerstwo w całym powiecie tarnowskim. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że młodzież chce pielęgnować postawy patriotyczne - w tym roku tylko się to potwierdziło. Lista uczestników chętnych zaprezentować swoje umiejętności - szybko się zapełniła.

- Pomysł Pani Renaty Kawuli był świetny. Zainspirował nie tylko harcerzy, bo śpiewanie piosenek harcerskich, to chyba każdemu się już zdarzyło. To są bardzo fajne nuty i wielu osobom się podobało. W ubiegłym roku startowały w konkursie nawet zespoły - mówi Marta Herduś - burmistrz Żabna. 

W tym roku  - ze względu na trwającą pandemię - formuła była inna. Przegląd przeniesiono do sieci, ale to nie przeszkodziło chętnym w udziale. 

- Wykonawcy nagrywali swoje utwory i przesyłali do Centrum Kultury. W tym roku w Festiwalu wzięło udział 22 uczestników w 3 kategoriach wiekowych. Pierwsza to harcerze i uczniowie w wieku 10-13 lat, druga - 14-15 lat i trzecia to tzw. harcerze „Nieprzetartego Szlaku” - wyjaśnia Renata Kawula. 

W rozdaniu nagród dla uczestników trzeciej wymienionej kategorii mieliśmy szansę uczestniczyć. Sam udział w konkursie i finałowy występ na scenie był dla wielu uczestników z niepełnosprawnościami - spełnieniem marzeń. 

- Śpiewałem i grałem w konkursie ,bo lubię śpiewać. Przygotowywałem się 3 tygodnie - trenując przez ten czas.
- Ja grałem i śpiewałem piosenkę "Hej w góry!" -
komentowali uczestnicy.

Zadanie nie było proste - każdy z uczestników musiał nagrać się w domu. Organizatorzy doceniali wszystkie starania. 

- Na pewno była to forma dość trudna, bo nie każdy miał w domu takie warunki by się nagrać a musiał to zrobić samodzielnie.  Dlatego też było to utrudnieniem, ale udało się nagrać i przesłać do centrum. Później obradowało jury, które oglądało występy i punktowało je. - wyjaśnia organizatorka festiwalu - Renata Kawula. 

Dodajmy, że Zwycięzcy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Odbieranie nagród musiało odbyć się w mniejszych grupach i bez hucznego finału, by zachować reżim sanitarny. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że już za rok - wszyscy uczestnicy będą mogli się spotkać podczas wspólnego finału. 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe