Kolejne gminy pomagają małemu Leonowi z Tuchowa. Już w ten weekend dwa kiermasze

  • 08.02.2021, 17:01
  • Gabriela Kudła
tar-2021-08-02leon-kiermasze.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwa kiermasze z ciastami na rzecz małego Leona z Tuchowa odbędą się już w najbliższą niedziele 14 lutego 2021 przy Kościele św. Mikołaja Biskupa w Łękawicy i na dziedzińcu Bazyliki Mniejszej w Tuchowie. Chłopiec od urodzenia cierpi na rzadką chorobę genetyczną, którą stwierdzono zaledwie u kilku osób na całym świecie. Jego leczenie w kraju jest niemożliwe. Na terapię, w jak najszybszym czasie, potrzebny jest prawie milion złotych.

  - Chcemy oczywiście w dzień zakochanych 14 lutego zorganizować kiermasz ciast i smakołyków ze względu na pomoc naszemu parafianinowi Leosiowi. Chcemy to uczynić tak jak w innych parafiach gdzie ta pomoc jest cały czas organizowana - mówi o. Bogusław Augustowski, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. 

 - Cała gmina się włącza w takie akcje charytatywne z pomocą dla drugiego człowieka. - podkreśla sołtys Łękawicy, Stanisław Starostka.

 - Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkie osoby, które chciałby pomóc Leonkowi. Leon pochodzi z Tuchowa i będziemy tutaj w Łękawicy organizować kiermasz, gdzie wszystkie pieniążki zostaną przekazane na Jego leczenie. Zapraszamy wszystkich z pobliskich miasteczek, którzy mogliby pomóc, aby jak najwięcej uzbierać dla Leosia. - dodaje Anita Lipka, mieszkanka Łękawicy.

Dobrowolne datki za zakupione ciasta, wrzucać można  będzie do specjalnych puszek. 

 - Będziemy mieć wszystkie puszki od taty Leosia, które są zgłoszone. Strażacy z Łękawicy będą je trzymać i zbierać pieniążki, a my  w sobotę będziemy przyjmować placki w salce parafialnej o godzinie 17, później  będziemy je kroić i pakować. - tłumaczy Anita Lipka.

 -  Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą wspomóc nas upiec jakieś ciasto, upiec ciastka, przekazać przetwory, zrobić pierogi, na sobotę od 14:30 sukcesywnie na furcie klasztornej będą przyjmowane te rzeczy. - mówi Marcin Pichner, tata Leona.

Oprócz kiermaszu aktywnie działa Facebooka grupa z licytacjami dla Leosia. 
 
 - Oprócz kiermaszu jest prowadzona grupa na facebooku licytacje Leon, tam prowadzone są różne charytatywne licytacje. teraz jest fiat 126p, zapraszam do licytacji, można wystawiać i przekazywać rzeczy. - dodaje tata Leona. 

Ci którzy chcą wspomóc kiermasz mogą to zrobić w najbliższą sobotę przynosząc gotowe ciasta w najbliższą sobotę w Bazylice Mniejszej od godziny 14:30 natomiast w Łękawicy o 17.
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe