Tarnów. Czy Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika zmieni właściciela? Rząd przymierza się do odebrania szpitali samorządom

  • 02.02.2021, 14:09
  • Daria Kurczab
szpitalemovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ministerstwo Zdrowia planuje centralizację szpitali. Zapowiadane zmiany, mające skutkować odebraniem samorządom funkcji właściciela szpitali i przypisania jej ministrowi zdrowia lub wojewodom. Zmiany mogą spowodować zupełnie inne niż dotychczas dostrzeganie potrzeb zdrowotnych lokalnej społeczności.

W nowej ustawie, która ma być gotowa najpóźniej do końca maja 2021 roku nie ma mowy o likwidacji szpitali.

Poseł Stanisław Bukowiec uważa, że zmiana właściciela szpitala nie będzie miała wpływu na jego funkcjonowanie.

Pozytywny sposób wypełniania przez samorząd funkcji właścicielskich w stosunku do podmiotu leczniczego jest dobrze widoczny na przykładzie Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Przypomnijmy, że w miejskim szpitalu w Tarnowie rocznie hospitalizowanych jest około 17 tysięcy pacjentów, drugie tyle, prawie 34 tys., korzysta ze świadczeń ambulatoryjnych. W połowie są to mieszkańcy Tarnowa; pozostali przyjeżdżają głównie z powiatu tarnowskiego oraz z innych województw.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe