Tarnów. Ruszyły szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia

  • 27.01.2021, 10:10
  • Daria Kurczab
szczepienia-80-2movie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W poniedziałek i wtorek rozpoczęto szczepienia seniorów powyżej 80 roku życia przeciw koronawirusowi. Ośrodki zdrowia dostały symboliczne ilości dawek i szczepią według swoich możliwości.

Wszystkie miejsca zarówno dla osób 80+, jaki i 70+ są już zarezerwowane do końca marca. Osoby z niepełnosprawnościami i niesamodzielne, które nie mogą dotrzeć do punktów szczepień COVID-19, mogą korzystać ze szczepień wykonywanych przez zespoły wyjazdowe. Jednocześnie rozpoczęto również podawanie drugiej dawki osobom z tak zwanej grupy „0”, które były szczepione na początku stycznia. Zainteresowanie jest ogromne i zdecydowanie przewyższa ilość szczepionek, które trafiać będą do tarnowskich przychodni. Na początek szczepione będą osoby z grupy „80 plus” ,a później te, które ukończyły 70 lat.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe