Tarnów. Poseł Bukowiec o Tarczy Finansowej dla kilkudziesięciu branż i wsparciu dla gmin górskich

  • 13.01.2021, 14:33
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-13-bukowiec-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
20,5 miliarda złotych – te pieniądze mają trafić do przedsiębiorców w ramach walki o utrzymanie miejsc pracy i ratowania polskiej gospodarki. W sumie skorzysta z nich 45 branż. Środki będą rozdysponowane w ramach Tarczy Finansowej PFR i Tarczy Finansowej PFR 2.0 o której mówił w Tarnowie poseł Stanisław Bukowiec.

Wsparcie, za które odpowiedzialny jest szef Porozumienia, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin trafi m.in. do branży fitness, hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej, ale też sportowej czy rozrywkowej.

Co ważne, firmy, które najbardziej tracą ze względu na pandemię i związane z nią ograniczenia lub zamknięcie niektórych gałęzi gospodarki mogą ubiegać się o umorzenie do nawet do 100 % środków otrzymanych w ramach pomocy finansowej.

W trakcie konferencji była też mowa o wsparciu skierowanym do gmin górskich. W regionie tarnowskim dotyczy to czterech samorządów, gminy Iwkowa, Trzciana, Żegocina i Lipnica Murowana.

Te cztery gminy z regionu tarnowskiego mogą otrzymać nawet 7 milionów złotych. W sumie rząd dla gmin górskich z przeznaczeniem na inwestycje planuje przekazać miliard złotych.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe