Caritas diecezji tarnowskiej z akcją "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom"

  • 11.12.2020, 14:51
  • Iga Sady/Wioletta Zarębska
tar-2020-12-11-caritas-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach 27. edycji akcji po nazwą ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom'' Caritas Diecezji Tarnowskiej przygotował prawie 80 tys. małych świec i 13 tys. dużych. Niestety w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa liczba świec jest mniejsza aż o 1/3, łączy się to z mniejszą liczbą wiernych w kościołach, po tym jak biskup ogłosił dyspensę od mszy świętej.

Dochód ze sprzedanych świec zostanie przekazany na pomoc potrzebującym. Pieniądze ze sprzedaży posłużą na dofinansowanie głównie łózek dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Tarnowski Caritas wspiera i zachęca wszystkich do pomagania. Dla zainteresowanych tradycyjnie świece są dostępne do końca adwentu. Można je nabyć w kościołach i na parafiach w Tarnowie i regionie.

 

Iga Sady/Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe