Ognisko koronawirusa ponownie w bocheńskim DPS-ie. Zachorował personel i podopieczni

  • 23.11.2020, 17:27
  • Natalia Tryba
Ognisko koronawirusa ponownie w bocheńskim DPS-ie. Zachorował personel i podopieczni
Jak poinformował na swoim Twitterze Tomasz Stodolny z portalu Bochnianin - w Domu Pomocy Społecznej w Bochni ponownie pojawiło się ognisko koronawirusa. Zakażenie wykryto u 38 podopiecznych w podeszłym wieku, ale wszyscy czują się dobrze i nie mają objawów choroby.

Na COVID-19 zachorowali także pracownicy placówki. Jest ich 14. 

Bocheńskie starostwo powiatowe w oficjalnym komunikacie rozesłanym do mediów przed godz. 14:00 potwierdziło tę informację. "Obecnie w oddziale przebywa 81 pensjonariuszy z czego 38 osób ma potwierdzony wynik dodatni na obecność wirusa. Wynik 4 osób jest wątpliwy. Jedna z osób przebywa w szpitalu, ale jest to związane z inną przewlekłą jednostką chorobową na którą cierpi ten podopieczny."

„Na chwilę obecną 14 pracowników otrzymało wyniki dodatnie, są wśród nich także osoby które w ostatnim czasie, przed przystąpieniem do pracy miały wykonane testy antygenowe w celu wyeliminowania pracowników potencjalnie zakażonych, które zostały potwierdzone w testach RT-PCR.

Wszyscy podopieczni oraz pracownicy na chwilę obecną czują się dobrze i przechodzą chorobę bezobjawowo lub skąpoobjawowo bez cech niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mieszkańcy są pod stałą opieką lekarską oraz pielęgniarską”. 

– Od miesiąca izolujemy wszystkich podopiecznych, czyli obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, zakaz opuszczania ośrodka, a posiłki podawane są w pokojach – mówi Sebastian Lewandowski, dyrektor placówki. – Pracownicy pracują w środkach ochrony indywidualnej, zostali podzieleni na dwa zespoły, tak aby ograniczyć transmisję wirusa – dodaje dyrektor.

Pomimo zachorowania wśród części personelu, wszyscy podopieczni mają zapewnioną opiekę. – Mamy również wystarczające zabezpieczenie w środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji – zapewniają urzędnicy starostwa.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe