Ognisko koronawirusa na Oddziale Pulmonologii w szpitalu im E. Szczeklika w Tarnowie

  • 30.09.2020, 13:25
  • Gabriela Kudła
Ognisko koronawirusa na Oddziale Pulmonologii w szpitalu im E. Szczeklika w Tarnowie
W niedziele (27.09) po odnotowaniu się u jednej z pacjentek gorączki, przeprowadzono u niej test pod kątem COVID. Równolegle kobieta została umieszczona w izolacji. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku, w porozumieniu z Sanepidem, zlecono wykonanie wymazów pozostałym chorym i personelowi oddziału.

Jak informuje nas dyrektor d.s medycznych Paweł Blicharz, u 11 osób z personelu medycznego stwierdzono koronawirusa, natomiast pozostali pacjenci okazali się zdrowi. Z tego powodu wszystkich pracowników objęto kwarantanną, a obowiązki przejął nowy personel, który nie miał kontaktu z pracownikami objętymi kwarantanną.

Pacjenci z wynikiem negatywnym w zależności od sytuacji zdrowotnej sukcesywnie będą wypisywani do domu. Zdecydowano też, że do czasu wypisania ostatniego pacjenta, tj. do 1 października, oddział ma działać normalnie. Później oddział ma zostać zamknięty i zdezynfekowany.

 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe