Region. Zapytaj o możliwość korzystnego przeliczenia emerytury dla rocznika 53 – telefoniczny dyżur eksperta ZUS

  • 22.09.2020, 09:34
  • Źródło: ZUS oddział w Krakowie
Region. Zapytaj o możliwość korzystnego przeliczenia emerytury dla rocznika…
Dobra wiadomość dla osób, które urodziły się w 1953 i były lub są na wcześniejszej emeryturze. Najnowsza zmiana przepisów daje części z nich prawo do korzystnego przeliczenia świadczenia. Już jutro, czyli we wtorek 22 września będzie można na ten temat porozmawiać z ekspertem tarnowskiego ZUS. Kolejny termin dyżuru telefonicznego to 29 września.

Zmiana przepisów dotyczy wyłącznie osób, które urodziły się w 1953 roku i przeszły na wcześniejszą emeryturę na podstawie wniosku złożonego przed 2013 rokiem. Dzięki zmianie sposobu obliczania dla nich emerytury powszechnej (po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego) ich świadczenia mogą wzrosnąć, w niektórych przypadkach, nawet o 200 zł miesięcznie.

Podczas dyżuru zorganizowanego przez oddział ZUS w Tarnowie będzie można dowiedzieć się m.in. kto może zgłosić wniosek o przeliczenie świadczenia, komu ZUS przeliczy emeryturę z urzędu, komu przysługuje wyrównanie emerytury i kiedy zostanie wypłacone świadczenie.

Ekspert ZUS będzie dyżurował w dwa wtorki 22 i 29 września pod numerem telefonu.

14 632 76 73, w godzinach 10.00-12.00.

 

Źródło: ZUS oddział w Krakowie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe