Prokuratura umorzyła śledztwo ws. zamknięcia mostu w Ostrowie. Posłanka Augustyn nadal chce przyglądać się sprawie

  • 11.09.2020, 11:53
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-09-11-most-ostrowv2-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Posłanka Urszula Augustyn złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie zamknięcia mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że taką decyzje wydał Powiatowy Nadzór Budowlany w Tarnowie po wykonaniu specjalistycznych ekspertyz, które ujawniły, że przeprawa - jeśli będzie nadal użytkowana - grozi zawaleniem. Teraz prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, o czym poinformowała posłanka Platformy Obywatelskiej na zwołanej przez siebie konferencji prasowej.

Posłanka twierdzi, że to, że obecnie przeprawa jest zamknięta wynika z zaniedbań Starostwa Powiatowego w Tarnowie, a zarazem tłumaczy, że jeśli mostu nie remontowano to decyzja o jego całkowitym zamknięciu powinna być wydana nie w listopadzie, a w sierpniu.

Przypomnijmy, że przeprawę zamknięto 10 miesięcy temu, dokładnie 27 listopada. Jest ona nieczynna dla ruchu pieszego, rowerowego i samochodowego. Według ekspertyz most grozi zawaleniem. Obecnie władze starostwa wyłoniły firmę, która wykona I etap remontu przeprawy. Według planów most przejezdny ma być w 2021 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sfr
sfr 14.09.2020, 00:49
Pani Posełko, lubi Pani donosić? Jest sprawa: Niejaki Rafał Trzajkowski Prezydent m. Warszawy dopuścił się zanieczyszczenia Wisły. Donieś Pani do prokuratury a najlepiej do Brukseli, niech sk....ela ukarzą. Ryby wytruł, pół Polski zasmrodził, Bałtyk zatruł. Do pie...la z Nim. (sfr)

Pozostałe