"Głównie dla samorządowców", "Rozwiązanie problemu, który narastał od lat". Tłumaczenia posłów z podwyżek dla parlamentarzystów

  • 16.08.2020, 10:35 (aktualizacja 16.08.2020, 10:47)
  • TVN24/x-news
"Głównie dla samorządowców", "Rozwiązanie problemu, który narastał od…
Sejm poparł podwyżki wynagrodzeń. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu. W całości przeciw zagłosowali posłowie z koła Konfederacji, a także przedstawiciele partii Zieloni wchodzący w skład Koalicji Obywatelskiej i partii Razem zasiadający w klubie Lewicy.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS powiedział, że podwyżka ma uregulować problem zbyt niskich wynagrodzeń.

– Sędziowie Sądu Najwyższego zarabiają więcej niż prezydent, czy premier – stwierdził Terlecki.

Zdaniem Roberta Kropiwnickiego z Platformy Obywatelskiej podwyżka dotyczy głównie samorządowców i ministrów. Podobnego zdania jest Krzysztof Paszyk z PSL.

– Urzędnicy powinni zarabiać dobrze, ale to nie jest dobry czas na podwyżkę wynoszącą kilkadziesiąt procent – mówił Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Przepisy, którymi teraz zajmie się Senat zakładają między innymi wzrost wynagrodzenia poselskiego z 8 do ponad 12 tysięcy złotych, wprowadzają pensję dla pierwszej damy, przewidują również wielomilionowy wzrost subwencji.

TVN24/x-news

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Człowiek niższego sortu
Człowiek niższego sortu 16.08.2020, 11:46
Ludzie tracą pracę i obniżane pensje z powodu pandemii i kryzysu a tu władza podnosi sobie pensje o kilkadziesiąt procent . Czy to jest właśnie ta " dobra " zmiana ?

Pozostałe