Woda wdarła się do szkoły w Jerzmanowicach. "Wpływa do środka budynku dosłownie przez ściany"

  • 28.06.2020, 09:50
  • TVN24/x-news
Woda wdarła się do szkoły w Jerzmanowicach. "Wpływa do środka budynku dosłownie przez ściany"
Jerzmanowice (woj. małopolskie). Wiele regionów Polski zmagało się wczorajszym popołudniem z wyjątkowo gwałtowną i niebezpieczną pogodą. Ulewy i grad miejscami zostawiły po sobie zniszczenia w postaci zerwanych dachów i zalanych budynków.

W Jerzmanowicach w Małopolsce woda zalała między innymi szkołę.

- Burza i gradobicie, spadały kawałki lodu o grubości kilku centymetrów. Skutkowało to tym, że zalało nam teren wokół szkoły, zalało nam szatnie i zalało nam kotłownię - mówi Ewa Rogóż, dyrektorka Zespołu Szkół w Jerzmanowicach. W wypompowywaniu wody pomogli miejscowi strażacy. Dyrektora zwraca uwagę na problem w braku odwodnienia budynku.

- Woda wpływa do środka budynku dosłownie przez ściany. Dwa lata temu we wrześniu zalało nam dokładnie w podobny sposób, tylko wtedy zalało nam jeszcze salę gimnastyczną - dodała Ewa Rogóż.

W kilkanaście minut zniszczone zostały również samochody i uprawy rolnicze. - Burza była dosyć mocna, grad drobniejszy i grubszy, tak że synowi stłukło samochód. Maska do wymiany, szyba i dach też uszkodzony - powiedziała pani Teresa z Jerzmanowic. - Przeszło takie gradobicie, że myśleliśmy, że dachy pozrywa. Samochodów dużo poniszczonych u ludzi - dodała pani Bożena.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe