Jednostki OSP z terenu gmminy Szerzyny pomagały przy walce z wodą na Podkarpaciu

  • 28.06.2020, 08:48
  • Wioletta Zarębska
Jednostki OSP z terenu gmminy Szerzyny pomagały przy walce z wodą na Podkarpaciu
Intensywne opady deszczu doprowadziły do ogromnych zniszczeń na terenie pobliskiej gminy Skołoszyn. W ramach sąsiedzkiej pomocy wójt gminy Szerzyny podjął decyzję o udzieleniu pomocy i skierował jednostki OSP KSRG Szerzyny i OSP Ołpiny do pomocy mieszkańcom Podkarpacia.

Dodatkowo, z magazynu zarządzania kryzysowego przekazano 2 500 sztuk worków do zabezpieczenia obiektów. Ponadto zostały dostarczone 4 samochody piasku do Święcan, Siepietnicy i do Skołoszyna. Z kolei druhowie OSP wypompowali wodę z zalanych obiektów handlowych i domów prywatnych oraz posprzątali drogi z naniesionych kamieni i powalonych drzew. Pomoc została udzielona nieodpłatnie.

Do zalania gminy Skołoszyn doszło w sobotni wieczór, jednostki OSP z terenu gminy Szerzyny zostały zadysponowane do pomocy około godziny 20.00 i pracowały do 2.00 w nocy.

Zdjęcia: OSP Ołpiny

„Żywioł nie do powstrzymania”. Woda zerwała most w miejscowości Manasterz na Podkarpaciu

Manasterz (woj. podkarpackie). Strażaków musieli interweniować ponad 1500 razy na Podkarpaciu po intensywnych opadach deszczu. Woda zalała drogi oraz domy, a mieszkańców wielu wsi trzeba było ewakuować. Najtrudniejsza sytuacja znajdowała się w powiatach: rzeszowskim, łańcuckim, przeworskim oraz przemyskim. We wsi Manasterz woda zniszczyła wiele domów, łącznie z tamtejszym mostem.

- Widzieliśmy potężną falę, która szła stamtąd w tym kierunku i po prostu zalewała wszystko co miała na swojej drodze. Żywioł nie do powstrzymania – relacjonował Kuba Majewski, mieszkaniec wsi Manasterz.

Sołtys wsi Mariusz Dubas apeluje o pomoc i zwraca uwagę na ogrom zniszczeń.

źródło: TVN24/x-news

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe