Tarnów. 9-latka w piżamie i pantoflach uciekła od nietrzeźwych rodziców

  • 27.03.2020, 10:24
  • KMP Tarnów
Tarnów. 9-latka w piżamie i pantoflach uciekła od nietrzeźwych rodziców
Od wielu dni tarnowscy policjanci skrupulatnie realizują zadania związane z wprowadzonym przez władze naszego kraju przepisy o zakazie opuszczania domów oraz pilnują przestrzegania zaleceń kwarantanny.

Wczoraj późnym wieczorem jedna z załóg Komisariatu Policji Tarnów-Centrum patrolująca teren miasta, zauważyła idącą ulicą Mostową małą, spłakaną dziewczynkę. Zziębnięte dziecko szło przed siebie z gołymi stópkami w pantoflach, ubrane jedynie w krótką piżamkę. W opustoszałym z powodu przymusowej kwarantanny mieście, widok małej tej istotki robił jeszcze bardziej przygnębiające wrażenie. Natychmiast pośpieszyli z pomocą. Trzęsące się z zimna dziecko zostało ogrzane i owinięte w kurtką jednego z nich. Pomogły przywiezione z domu małej ubrania. Dopiero po dłuższej chwili i rozmowie udało się uspokoić roztrzęsioną dziewczynkę. Okazało się, że 9 –latka uciekła z domu po tym jak jej pijany tata wszczął awanturę. Nie mogąc znieść kłótni rodziców opuściła mieszkanie. Miała zamiar znaleźć schronienie w domu swojej cioci.


W tym samym czasie kolejny patrol interweniował w miejscu zamieszkania dziecka, gdzie zastał pobudzonych i nietrzeźwych rodziców. Potwierdzili, że blisko godzinę temu córka podczas ich kłótni uciekła z domu . Agresywnie nastawione do siebie i policjantów osoby, od których wyczuwalna była silna woń alkoholu zostały zatrzymane i przewiezione na komisariat. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie matki prawie 1,5 promila alkoholu, ojca - ponad 2,5 promila. Tymczasem dziecko zostało umieszczone w jednej z placówek opiekuńczych. O całej sytuacji powiadomiony został sąd rodzinny, któremu z uwagi na zaniedbywanie obowiązków rodzicielskich w przeszłości znana jest już sytuacja tej rodziny.

KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 27.03.2020, 10:33
Na 25 z nimi i następni nawet o takim czymś nie pomyślą.
Szkoda marnować dzieciństwo dziecku z taką rodzina. Wstyd.

Pozostałe