Policjanci z Brzeska sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków

  • 17.03.2020, 10:42
  • Żródło: KPP Brzesko
Policjanci z Brzeska sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie przestrzegają jej warunków
Od czasu wprowadzenia ścisłego nadzoru nad osobami objętymi kwarantanną umundurowani policjanci raz na dobę dzwonią lub pojawiają się w miejscu pobytu osób, które na terenie powiatu brzeskiego są nią objęte. Funkcjonariusze sprawdzają czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko oraz czy nie potrzebują wsparcia i pomocy.

Policjanci, którzy sprawdzają osoby objęte kwarantanną nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domów czy mieszkań. Kontaktują się z osobami telefonicznie lub  z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu danej osoby weryfikują czy taka osoba rzeczywiście przebywa w miejscu kwarantanny. Mundurowi zbierają też informacje czy mieszkańcy powiatu brzeskiego objęci kwarantanną nie potrzebują wsparcia i pomocy (prośby o pomoc przekazują do Urzędu Wojewódzkiego). Taka forma kontaktu ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.


 

Źródło: KPP Brzesko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe