Tuchów. Radni przyjęli uchwałę o "strefie wolnej od LGBT", francuska gmina zawiesza współpracę. "A po co nam miasta partnerskie? Mamy coś z tego?"

  • 19.02.2020, 10:32
  • TVN24/x-news
Tuchów. Radni przyjęli uchwałę o "strefie wolnej od LGBT", francuska gmina…
Tuchów (woj. małopolskie). Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zdecydowała o zawieszeniu współpracy z położonym w Małopolsce Tuchowem, który jest miastem partnerskim tej gminy w Polsce. Taka decyzja zapadła w związku z przyjętą w Tuchowie uchwałą o tzw. strefie wolnej od LGBT. Oba miasta współpracowały od 25 lat.

Radny PiS Janusz Łukasik, który jest pomysłodawcą uchwały, tłumaczy, że w "Tuchowie nigdy nie było żadnej dyskryminacji".

– Nigdy nikogo nie obrażało się publicznie ze względu na narodowość czy preferencje seksualne. U nas w Tuchowie takich rzeczy nie ma. Uchwała, którą podjęliśmy w 2019 roku w maju, miała na celu ochronę naszych dzieci – stwierdził Łukasik.

Od uchwały odcina się także burmistrz miasta, Magdalena Marszałek.

– Akurat nie głosowałam za tą uchwałą. Uważam że samorząd nie jest miejscem, w którym powinniśmy uprawiać politykę – powiedziała Marszałek.

Partnerstwo nie zostało jeszcze oficjalnie zawieszone, ponieważ powiadomienie w tej sprawie ma do Polski dopiero trafić. Na razie dokument został umieszczony na stronie internetowej francuskiej gminy.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 21.02.2020, 22:12
Uważam że cofamy się do średniowiecza pomijam fakt że radni wprowadzili prohibicje co też jest żenadą
Marta
Marta 19.02.2020, 19:06
Brawo Tuchow. Odwaga i wolnosc wyboru ale ochrona tradycji,religi i zdrowego rozsadku. To mapa polaka.Podazanie za moda nie zawsze jest modne.

Pozostałe