Wicemarszałek Małopolski odwiedził pierwszych Małopolan i pierwsze bliźniaczki w województwie

  • 04.01.2020, 12:21
  • Natalia Tryba
tar-2020-01-04_malopolanie_na_swiecie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dokładnie piętnaście minut po północy – o tej godzinie przyszli na świat dwaj pierwsi Małopolanie urodzeni w 2020 roku. Obu chłopców powitano w tej samej chwili, ale w dwóch różnych zakątkach województwa: Tymonek urodził się w tuchowskim Centrum Zdrowia, a Antoś w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Zaledwie kilka godzin później pojawiły się pierwsze małopolskie, noworoczne bliźnięta – urodzone w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie Ewa i Emma.

Rodzicami pierwszego z noworocznych dzieci – urodzonego w Tuchowie Tymonka – są pani Justyna i pan Tomasz, mieszkańcy Chojnika. Chłopiec waży 2800 g i mierzy 52 cm. Drugi „najszybszy” Małopolanin w 2020 roku jest synkiem pani Anny i pana Jakuba z Zatora. Mały Antoś waży 3300 g i mierzy 56 cm.

Obaj pierwsi Małopolanie przyszli na świat o tej samej godzinie – dokładnie piętnaście minut po tym, jak przywitaliśmy Nowy Rok.  

Pierwsze małopolskie bliźnięta powitano kilka godzin później. Córeczki pani Sylwii i pana Rafała, Ewa (2100 g) i Emma (1700 g), urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Gratulacje podczas odwiedzin nowo narodzonych dzieci w imieniu władz województwa złożył rodzicom wicemarszałek Łukasz Smółka. Rodzice maluchów otrzymali prezenty i symboliczne czeki na wyprawkę dla dzieci.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe