W powiecie tarnowskim pierwszy chłopiec 2020 roku będzie miał na imię Tymon

  • 01.01.2020, 18:33
  • Zbigniew Filar
W powiecie tarnowskim pierwszy chłopiec 2020 roku będzie miał na imię Tymon

Ma 52 centymetry i waży 2 800 gram. Pierwsze dziecko w 2020 w powiecie tarnowskim to chłopiec. Przyszedł on na świat 15 minut po przywitaniu nowego roku w Centrum Zdrowia Tuchów.

Już wiadomo, że pierwsze dziecko mieszkańców Chojnika będzie miało na imię Tymon. Na Porodówkę Nowej Generacji w Tuchowie mama chłopca - pani Justyna - wraz z mężem trafiła w ostatni dzień 2019 roku przed godziną 20:00. Poród odbył się siłami natury. Mama w celu łagodzenia bólu korzystała z gazu wziewnego, składającego się z tlenu i podtlenku azotu. Gaz nazywany rozweselającym nie eliminuje bólu, jednak znacznie zmniejsza jego odczuwanie. Co ważne to sama kobieta może dawkować sobie jego użycie i podejmować decyzję o tym, kiedy zaży

kolejną dawkę. Do plusów metody należy też zaliczyć szybkość działania. Efekty można zauważyć już po 10 wdechach. Z punktu widzenia medycznego istotny jest fakt, że sposób ten nie powoduje zwiotczenia mięśni macicy – a tym samym nie ma wpływu na akcję porodową. Dodajmy, że Tymon otrzymał po urodzeniu 9 punktów w skali Apgar.

- To niezapomniane uczucia i ważna pomoc dla żony. Polecam wszystkim przyszłym tatom wsparcie partnerek podczas porodu. Wrażenia są nieporównywalne z czymkolwiek innym. Tak o swojej obecności podczas porodu mówi pan Tomasz - tata chłopca.

Rodzice Tymka wybrali Tuchów na miejsce porodu ze względu na dobre opinie na temat Porodówki Nowej Generacji w swoim środowisku. Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Tuchów realizuje program Dobry początek. Dzięki niemu już podczas ciąży przyszłe mamy, w ramach bezpłatnych, nieinwazyjnych badań prenatalnych, mogą się upewnić, że dziecko rozwija się prawidłowo.

 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe