W Miechowicach Małych obchodzono uroczystości ku czci Pułkownika Władysława Kabata

  • 17.06.2019, 13:16 (aktualizacja 17.06.2019, 13:26)
  • Mariola Wadas
tar-2019-06-17_wietrzychowice_memorial.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pokazy taneczne, zawody konne oraz biegi przełajowe dla dzieci i młodzieży. To tylko nieliczne atrakcje jakie czekały na mieszkańców gminy Wietrzychowice podczas Memoriału Pułkownika Władysława Kabata w Miechowicach Małych. W trakcie wydarzenia lekcja historii połączona została ze zmaganiami sportowymi.

Pułkownik Władysław Kabat urodził się w Miechowicach Małych. Brał udział w II Wojnie Światowej, w trakcie której w szczególny sposób zasłużył się  dowodząc Akcją Trzeci Most.  Wydarzenie na cześć Pułkownika Władysława Kabata co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, a głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Miechowice Małe. Uroczystość wsparli także: Gmina Wietrzychowice, Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wietrzychowicach.

Mariola Wadas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe