Czy w Dąbrowie Tarnowskiej będzie zmiana przewodniczącego rady? Sesja przerwana do 24 maja

  • 02.05.2019, 13:06
  • Zbigniew Filar
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dariusz Lizak przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej gościem programu "Raport regionu"

Nasila się konflikt w Radzie Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, powodem ma być przejęcie prezydium w radzie przez radnych związanych z burmistrzem. 

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Właściciel firmy
Właściciel firmy 21.05.2019, 06:53
To już jest powód dlaczego firmy tyle czekają na zwrot podatku VAT w tym miesiącu; pewnie na funkcjonowanie urzędu to nie wpłynie ale na płynność wielu firm już tak ale kogo to obchodzi
Obserwator
Obserwator 10.05.2019, 09:36
Cenzura w e-Kurier Dąbrowski... Przynajmniej w tarnowska.tv wszystko jest dobrze i każdy komentarz zgodnie z regulaminem jest dodawany. Brawo redakcja - tak trzymać :)
Obserwator
Obserwator 10.05.2019, 09:31
Pan Lizak jako przewodniczący nie ma 800 zł na miesiąc jak pozostali radni tylko 1900 zł... pozostawię to ocenie mieszkańcom gminy DT. Treść uchwały z listopada 2018 roku pod linkiem: https://bip.malopolska.pl/umda…
Obserwator
Obserwator 10.05.2019, 09:24
Dokładnie świetna taktyka Pis-u... Żona radnego Pana Tomasza Pietrasa - Pani Grażyna Dzięgiel Pietras zastępcą Dyrektora Urzędu Pracy w DT ( tutaj link: http://dabrowatarnowska.praca.… ), który podlega pod Starostwo Powiatowe w DT rządzone przez PiS. Właśnie dlatego Pan Lizak potrzebował aż tyle czasu przerwy sesji, aby uzgodnić z ''górą'' plan działania... Wszystko zależy teraz od zachowania się drugiego radnego Pana Wiesława Mendysa. Mieszkańcy gminy DT niech teraz sami sobie odpowiedzą czy to chodzi o dobro gminy DT czy niestety jak to jest w polskiej polityce o stołki... ?
K
K 07.05.2019, 20:24
Wywalic i tyle, żenujący cwaniak, gdyby jeszcze bylo czym cwaniakowac, nazwiskiem??? Nie sądzę
Dabrowuanin
Dabrowuanin 05.05.2019, 15:12
Pis boi sie ze straci stołki dalej tak nie moze byc panie przewodniczacy żenada co pan gada
Lucyna
Lucyna 05.05.2019, 12:31
Oj Panie Darku lubi Pan lac wodę, naprawdę tragicznie słucha sie tej wypowiedzi i z punktu widzenia osoby która tak naprawdę nie jest tym zainteresowana to troszkę zdenerwowania jak by sie wiele chciało ukryć. Swoich wybielić innym dokopać. Zreszta jakoś przedtem takich jaj nie było, a poziom kultury było widać na filmie z ostatniej sesji. Ze tez ludzie którzy maja dbać o dobro mieszkańców DT taka postawę prezentują. Ehhh
Buśko Andrzej radny RM w D.T. .
Buśko Andrzej radny RM w D.T. . 02.05.2019, 18:24
Szkoda, że po wypowiedzi Przewodniczącego Rady Miejskiej w D.T. nie zaprezentowano wypowiedzi np. jednego z wnioskodawców projektów uchwał o odwołanie Prezydium Rady, bo słuchacze mieliby pełną informację z dwóch stron rzekomego sporu.
Należy zaznaczyć, że w większości swojej wypowiedzi Pan przewodniczący delikatnie mówiąc mija się z prawdą.
Po pierwsze wszystkie uchwały zgłoszone przez wnioskodawców były zgodne ze statutem gminy, regulaminem rady w D.T. oraz z ustawą o samorządzie gminnym. I radcy w ogłoszonej przerwie stwierdził, że są one zgodne z przepisami prawa.
Po drugie podobno przerwa nie zakłuci pracy gminy. To, w jaki sposób jak nie będzie posiedzenia Rady zostaną wprowadzone do budżetu gminy przyznane gminie dotacje: 120 tysięcy złotych dla Dąbrowskiego Domu Kultury na przeprowadzenie szeregu imprez kulturalnych, 136 tysięcy na budowę boiska, 48 tysięcy na remont strażnicy w Laskówce Chorąskiej i 100 tysięcy na remont dróg dojazdowych do pól.
Po trzecie Burmistrz nie skarżył uchwał w sprawie Związku Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji a jedynie wystąpił o wyjaśnienia, które można interpretować w dwojaki sposób tak jak każdy prawnik ma różną interpretację tego samego przepisu. Ostateczne zdanie byłoby gdyby odniósł się do tego Sąd. Przypomnę tylko, że opinię tą wydawał nadzór prawny wojewody a tak się składa, że wojewoda jest obecnie desygnowany z PiS.
Po czwarte Pan przewodniczący w swej wypowiedzi na temat związku gmin ds. wodociągów i kanalizacji wykazał się pełną niewiedzą na temat jego funkcjonowania. Nie wie, że to związek gmin jest właścicielem spółki RPWiK i to związek ma za zadanie kształtowanie wynagrodzeń Zarządu spółki. Natomiast na pytanie, jakie zadania ma Rada Związku Gmin odpowiada, że o to trzeba pytać prezesa spółki. Z tego wynika, że niedługo to spółka będzie właścicielem Związku gmin. Ponadto to coś dziwnego, że prezes spółki prowadzi jakieś działania nad jakimś projektem na skalę ogólnopolską a właściciele, czyli gminy poprzez Związek gmin, który jest właścicielem tej spółki o niczym nie wiedzą. Czyżby prowadzone były jakieś działania poza plecami gmin i związku?.
Po piąte. Problem w radzie podobno bierze się z radnych opozycyjnych i radni rządzący jak to powiedział Pan przewodniczący wszystko robią z literą prawa. To, dlaczego Pan przewodniczący nie powiedział o tym, że RIO wszczęło postępowanie o uchylenie uchwały budżetowej podjętej w styczniu po zmianach radnych PiS. Po prostu w swojej wypowiedzi kłamie perfidnie, że RIO przyznało im rację. I na to są dokumenty z RIO. A dlaczego Pan przewodniczący nie powiedział, dlaczego do Zarządu Związku Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji nie został wybrany Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, jako jedyny pełnoprawny reprezentant gminy Dąbrowa Tarnowska, co wynika ze statutu tego związku jak również z przepisów ustawy o samorządzie gminnym.
Po szóste. Podobno od pół roku radni PiS chcą rozmawiać z radnymi opozycyjnymi, ale nie wspomniał, że z pozycji siły. Uważają, że mają 9 radnych to wszyscy muszą akceptować ich działania w wielu przypadkach nieracjonalne, populistyczne i niezgodne z prawem. Jak rozmawiać z radnymi PiS, którzy już na drugiej sesji wysunęli oskarżenia w stosunku do Burmistrza wybranego w wyborach powszechnych przeważająca większością mieszkańców gminy, że tworząc budżet na 2019 r rzekomo rażąco naruszył prawo, że źle zaplanował dochody gminy i że trzeba w stosunku do niego wyciągnąć konsekwencje. To są ludzie do rozmowy?

Pozostałe