Umiejętność idealna na śmigus-dyngus. Mistrz kung-fu pryska wodą z oka

  • 22.04.2019, 07:46
  • RUPTLY/x-news
Umiejętność idealna na śmigus-dyngus. Mistrz kung-fu pryska wodą z oka
Chiński mistrz Kung Fu Zhang Yilong nauczył się jak sam podkreśla "starożytnej” sztuki pryskania płynami z oka. Specjalista sztuk walki z miasta Xinxiang, zaprezentował swoje wyjątkowe umiejętności podczas występu przed kamerami w piątek (19.04).

Jedną z jego sztuczek było podlanie wiązki kwiatów z bliskiej odległości. Dużo trudniejszym wyczynem było wypisywanie chińskich znaków na suchym papierze przy użyciu mleka.
Mistrz kung-fu wciąga płyny przez nos, a następnie wprowadza ciecz do kanału łączącego nos z oczami. Ciśnienie narasta, gdy płyn nie może wydostać się z nosa lub ust. W jakiś jednak sposób ciesz musi się wydostać z organizmu, więc tryska z oka.
Jak podkreśla Zhang, taki niezwykły talent nie przychodzi naturalnie. Chińczyk ma za sobą dziesięć lat „ciężkiego treningu”. Mistrz kung-fu twierdzi, że jest w stanie rozpylać płyn na odległość do 1,7 metra. 
Taka umiejętność może się przydać np. podczas śmigusa-dyngusa. Szczególnie jeśli chcielibyśmy kogoś oblać z zaskoczenia. Niewielu spodziewa się, że można to robić sposobem Zhanga Yilonga. Jednak jak sam mistrz kung-fu zaznacza - lepiej nie próbować tego samemu.

RUPTLY/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe