Zarząd Powiatu Mieleckiego z absolutorium i wotum zaufania. Głosy były jednak podzielone

  • 20.06.2022, 19:11
  • Gabriela Kudła
wotum-zaufania-i-absolutorium-dla-zarzadu-powiatu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas poniedziałkowej sesji radni udzielili staroście mieleckiemu i zarządowi powiatu wotum zaufania i absolutorium za rok 2021. W obu przypadkach radni nie byli jednak jednogłośni.

 - Oczywiście, że wiele tam też było uwag merytorycznych, może nie na dyskusję, bo chociażby dotyczące uwagi szpitala, czy tam pewnej koncepcji to tam pewnie nie na absolutorium, nie na sprawozdanie za 2021 rok. Są uwagi, pewne obawy i ja to rozumiem, jak najbardziej musimy tu rozmawiać z radnymi, z tymi, co mają tutaj obawy, no bo do nich tez ktoś artykułuje te obawy, np. pracownicy szpitala, że to będzie tak i tak, to może być dla nich niekorzystne, to jest normalne. Natomiast z częścią uwag czy sugestii no trudno się zgodzić, ale takie jest prawo opozycji, żeby mówić nie do końca to, co jest zgodne ze stanem faktycznym, krytykować - mówił Stanisław Lonczak, starosta mielecki. 


Obrady rozpoczęły się od rozpatrzenia raportu o stanie powiatu. Konsekwencja jego przyjęcia było głosowanie, w którym 13 głosami za i 12 przeciw podjęto uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania Zarządowi Powiatu w Mielcu.

 - Cały rok 2021, ciągle zwracaliśmy uwagę, ciągle podsuwaliśmy koncepcję, chcieliśmy, aby powiat rozwijał się lepiej, bo był taki czas i była taka szansa, chociażby na przykład w swojej wypowiedzi gmina, która liczy 2700 mieszkańców, zyskała 10 mln, wcześniej 10, to 20. My jako powiat pod przewodnictwem pana Lonczaka, no brak tych efektów, brak ściągania środków zewnętrznych, dlatego jesteśmy za tym, aby powiat się rozwijał, bo te lata, które teraz mijają to mogę teraz, powiedzieć, że zatrzymaliśmy się,  a można też stwierdzić, że się cofamy do tył - mówił Zbigniew Tymuła, Radny Powiatu Mieleckiego.

-  Generalnie jestem w tej koalicji i można powiedzieć, że będąc w koalicji, muszę wytrzymać więcej, dlatego też zagłosowałem na tak przy czym, mogę tak powiedzieć, że sytuacja powiatu jest stabilna i same zarzuty opozycji, że są tam pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje, nie są zarzutami dla mnie istotnymi, a nawet świadczą o złej woli. Kiedy pojawią się pieniądze unijne, teraz ich nie ma, ale jak wiemy,  pojawią się w następnym roku, będą nabory, może jeszcze w końcówce tego roku mogą uruchomić się nabory, jeśli marszałek zdąży czy też władze centralne, to wtedy ten wkład własny jest potrzebny i my ten wkład mamy - dodał Kazimierz Gacek, Radny Powiatu Mieleckiego. 


Następnie starosta mielecki przedstawił sprawozdanie  z wykonania budżetu za rok 2021. Za podjęciem uchwały absolutoryjnej dla Zarządu Powiatu było 13 radnych. 10 głosowało przeciw a 2, wstrzymało się od głosu. 
Dodajmy, że w obu głosowaniach za nie przyznanie wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu Mieleckiego  głosowali radni z Prawa i Sprawiedliwości.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe