O włos od tragedii w centrum Tarnowa. Fragment balkonu spadł na chodnik, nieopodal przechodzili ludzie

  • 11.05.2022, 09:49
  • Źródło: Straż Miejska w Tarnowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

W niedzielę, 8 maja br. około godz. 19  do dyżurnego wpłynęła informacja od mieszkańców o zagrożeniu, jakie może stwarzać dla przechodniów duża warstwa tynku zwisającego z jednego z balkonów kamienicy przy ul. Krakowskiej – Pułaskiego. Strażnicy niezwłocznie udali się we wskazany rejon, gdzie potwierdzili zagrożenie. Teren został odgrodzony taśmą zabezpieczającą, co zapobiegło tragedii. 

Na miejsce zdarzenia wezwana została Straż Pożarna. Jeszcze przed przyjazdem strażaków kamera monitoringu miejskiego zarejestrowała moment kiedy wielki kawał tynku odpadł spod balkonu i runął na chodnik. W tym czasie chodnikiem szło kilka osób i tylko dzięki rozciągniętej taśmie nie znaleźli się oni bezpośrednio pod balkonem w chwili gdy tynk z niego odpadł. Przybyła na miejsce załoga Straży Pożarnej usunęła z balkonu resztki zwisającego tynku, a służby miejskie uprzątnęły teren. Notatka z tego  zdarzenia została przekazana  zgodnie z kompetencjami do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Tarnowa.

Źródło: Straż Miejska w Tarnowie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe