Kiedy kierowca nie przyjmuje mandatu... czyli kontrole drogowe po tarnowsku

  • 28.08.2018, 09:55 (aktualizacja 28.08.2018, 10:34)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-08-27-drogowkacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tylko w bieżącym roku tarnowska policja skierowała do sądu około trzech tysięcy wniosków o ukaranie kierowców, którzy nie przyjęli mandatu. To dane za okres od stycznia do lipca. W sytuacji kontroli patrolu policji, która kończy się mandatem to kierowca decyduje czy czuje się winny i zamierza zapłacić karę czy też nie. W ostatnich latach w naszym kraju coraz więcej kierowców ma zastrzeżenia co do prawidłowości pomiaru prędkości przez drogówkę. Jednym z nich jest Dawid Habel, który nie zdecydował się na zapłacenie mandatu, bo jak twierdzi w momencie kiedy policja mierzyła prędkość jazdy jego samochodu w terenie zabudowanym na liczniku miał 50 km/h. Drogówka zatrzymała kierowcę pokazując urządzenie, które odnotowało przekroczenie prędkości o 22 km/h.

Należy zaznaczyć, że statystyka policyjna obejmuje wszystkie kontrole drogowe, nie tylko te związane z prędkością. Jednak wysoka liczba może wskazywać też na to, że wielu kierowców w trakcie postępowania jeszcze na policji decyduje się na przyjęcie mandatu. Rozbieżna statystyka może wskazywać również na długi czas prowadzenia postępowania lub oczekiwania na termin rozprawy. W przypadku naszego rozmówcy, pana Dawida, od dnia kiedy został zatrzymany przez patrol policji do dnia rozprawy sądowej minęło około pół roku. A jej odroczenie wydłuży ten czas o co najmniej kolejne dwa miesiące. Jednak nasz rozmówca wyjaśnia, że nie żałuje swojej decyzji i z niecierpliwością czeka na rozstrzygnięcie, bo według niego podczas mierzenia prędkości z jaką poruszał się jego samochód doszło do błędu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komenda
Komenda 28.08.2018, 22:55
Liczą się statystyki :)

Pozostałe