Kobieta zgłosiła zaginięcie brata. Policjanci z Ciężkowic zdążyli w ostatniej chwili

  • 07.04.2022, 13:32
  • Źródło: KMP Tarnów
Kobieta zgłosiła zaginięcie brata. Policjanci z Ciężkowic zdążyli w ostatniej…
Późne zgłoszenie informacji o zaginięciu jednego z mieszkańców Rzepiennika spowodowało natychmiastową mobilizację policjantów z Ciężkowic. Jeszcze tego sam dnia przed północą zaginiony mężczyzna został odnaleziony i przyniesiony do drogi, gdzie trafił w ręce ratowników medycznych.

W środę po godzinie 21 do dyżurnego tarnowskiej Policji zadzwoniła zaniepokojona kobieta. Poinformowała, że jej brat wyszedł z domu do lasu ciąć drzewo i do chwili obecnej nie wrócił. Ponieważ zapadał zmrok każda chwila była cenna. Pierwsze sprawdzenia policjantów pozwoliły jedynie na ustalenie, że w lesie we wskazanym kierunku były wykonywane prace, ponieważ sąsiedzi słyszeli warkot piły motorowej. Sprawdzenie rejonu wspólnie z rodziną nie przyniosły pozytywnego rezultatu. Do pomocy w poszukiwaniach przydzielono dodatkowe patrole z Ciężkowic, a dyżurny skierował do poszukiwań przewodnika z psem oraz policjantów z noktowizorem. Kolejne sprawdzenie wskazanego rejonu miało miejsce jeszcze przed północą. Jeden z policjantów usłyszał, na początku słaby i cichy, później wyraźniejszy głos wołający o pomoc. Poszedł w tym kierunku i święcąc latarką odnalazł w gęstych zaroślach 43-latka, który nie był już w stanie iść o własnych siłach. Policjanci biorący udział w poszukiwaniach wynieśli mężczyznę z trudnego terenu i przenieśli go do drogi, gdzie przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego. Osłabiony i wycieńczony zaginiony otrzymał pierwszą niezbędna pomoc medyczną. Nie było konieczności transportowania go do szpitala. Udzielona pomoc przez ratowników, w tym wypadku wystarczyła. Mężczyzna został przekazany rodzinie.

W tym przypadku pomoc przyszła na czas. W takich wypadkach nie należy zwlekać z decyzją o informowaniu służb, ponieważ każda chwila jest cenna przy ratowaniu życia.

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.04.2022, 16:05
Od razu widać że byli tam policjanci z powołania, nagroda się należy !!!Takich policjantów powinno się nagradzać dzięki ze jesteście!
Policjanci
Policjanci 09.04.2022, 19:28
Dziękujemy

Pozostałe