Burmistrz nakłada kary za przydomową oczyszczalnię ścieków. Czy słusznie?

  • 17.08.2018, 16:09 (aktualizacja 17.08.2018, 16:38)
  • Wioletta Zarębska
tar-2018-08-17-interwencja-szamocon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkaniec gminy Ryglice pan Paweł Wójtowicz żali się, że burmistrz niesłusznie nakłada na niego kary. Dotyczą one użytkowania przydomowej oczyszczalni ścieków. Sprawa toczy się już od kilku lat. Gmina twierdzi, że przydomowa oczyszczania ścieków zbudowana została wbrew obowiązującym przepisom. Z kolei pan Wójtowicz wyjaśnia, że równolegle gdy powstawał rurociąg on budował własną przydomową oczyszczalnię ścieków. W związku z tym gmina zaproponowała mu zaprzestanie inwestycji i w ramach rekompensaty poniesionych kosztów bezpłatne przyłączenie do sieci. Jak twierdzi, mimo posiadanej z umowy, jego posesje pominięto.

W związku z tym pan Wójtowicz zdecydował, że dokończy realizację własnej oczyszczalni ścieków. W 2015 roku kontynuował budowę. Wtedy gmina wysłała pismo o nakazie przyłączenia się do istniejącej sieci kanalizacyjnej, ale już odpłatnie. Później pojawiły się kontrole na posesji pana Wójtowicza. Urzędnicy wyjaśniają że działali na podstawie przepisów prawa.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdenerwowany sąsiad
Zdenerwowany sąsiad 25.08.2018, 17:14
Pan Wójtowicz pieprzy głupoty, ciągle domagał się pieniędzy i odszkodowania za to że będą kopać przez jego pole. Dlatego też dalej Wzdłuż ulicy nie ma wodociągów bo wiesniaczek się nie zgodził.

Pozostałe