Tarnowska policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy włamywali się do tarnowskich automyjni samochodowych

  • 08.02.2022, 09:23
  • Źródło: KMP Tarnów
Tarnowska policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy włamywali się do…
Jest tymczasowy areszt dla trójki mężczyzn, którzy włamywali się do automyjni samochodowych w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Straty w wyniku ich działalności sięgnęły kwoty ponad 14 tysięcy złotych.

W grudniu tarnowscy policjanci odnotowali kilka włamań do automatów myjni samochodowych na terenie Tarnowa i powiatu. Sprawcy dostawali się do pomieszczeń myjni i kaset przyjmujących bilon. Kilkutygodniowe postępowanie pozwoliło na wytypowanie sprawców, a następnie ich personalizację. To pozwoliło na zatrzymanie winowajców. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-27 lat, mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego.

Usłyszeli oni zarzuty włamania oraz usiłowania włamania do wrzutni automyjni samochodowych, oraz włamania do znajdujących się tam pomieszczeń. Straty, jakie ponieśli przedsiębiorcy z tytułu kradzieży i uszkodzeń, sięgnęły ponad 14 tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili zatrzymanym 5 zarzutów włamania i usiłowania włamania. Sprawcy przyznali się do przedstawionych zarzutów. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt wobec zatrzymanych mężczyzn. Przychylił się on do tego wniosku i zastosował wobec trzech mężczyzn 3-miesieczy areszt.

Sprawa pozostaje w kręgu zainteresowań policjantów z komisariatu w Mościcach i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe