Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie: "Jeżeli mamy pacjenta nieszczepionego, to przebieg choroby jest nieprzewidywalny"

  • 24.01.2022, 16:38
  • Gabriela Kudła
trudna-sytuacja-na-oddzialach-covidowych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie nie przyjmuje w tej chwili nowych pacjentów z COVID-19. Taka sytuacja obowiązuje w związku z pełnym oblężeniem oddziałów covidowych w placówce. Nowi pacjenci przyjmowani są jedynie po wypisaniu osób, które do tej pory przebywały na oddziale.

 - Z informacji, które ja posiadam to wszyscy pacjenci, którzy zgłaszają się do szpitalnego oddziału ratunkowego, jeżeli zachodzi potrzeba hospitalizacji, a nie mogą zostać przyjęci do naszego szpitala są przesyłani do szpitala jednoimiennego w Dąbrowie Tarnowskiej - mówił Adam Smołucha, szef oddziału COVIDowego w szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie. 

Jak dodał Adam Smołucha, szef oddziału covidowego w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie, stan pacjentów jest różny. 

 - To wynika z przebiegu samej choroby COVIDowej, u jednych przebieg choroby jest lekki z niewielkimi objawami, natomiast u części ten przebieg jest ciężki. Także mamy taki rozdział, że są pacjenci, którzy są hospitalizowani na w większości na oddziałach takich zachowawczych a część pacjentów jest leczona w oddziale intensywnej terapii z użyciem respiratorów - wyjaśnił Adam Smołucha. 

Personel szpitala wciąż zachęca do szczepień.

 - Przebyte szczepienie gwarantuje to, że ta choroba, nawet jeżeli ona już wystąpiła ponownie u pacjenta COVIDowa, to jej przebieg będzie łagodniejszy i ryzyko śmierci jest właściwie ograniczane do zera, są duże szanse na przeżycie tej choroby. Natomiast jeżeli mamy pacjenta niezaszczepionego, to przebieg tej choroby jest nieprzewidywalny - dodał Adam Smołucha.  

 Dodajmy, że na oddziałach szpitalnych wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin.  

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ANTY COVID
ANTY COVID 01.02.2022, 19:24
TY KŁAMLIWY ***U W MASECZCE

Pozostałe