HiT i BiZ. Czarnek dołoży do planów lekcji kolejny przedmiot

  • 21.01.2022, 08:42
  • News4Media
HiT i BiZ. Czarnek dołoży do planów lekcji kolejny przedmiot gov.pl
Minister edukacji Przemysław Czarnek chce nauczyć dzieci ekonomii i finansów. Od roku szkolnego 2023/24 wprowadzi nowy przedmiot, którego zadaniem będzie przygotowanie uczniów do podejmowania decyzji i zarządzania gospodarstwem domowym w dorosłym życiu.

Najpierw był HiT

W październiku ubiegłego roku szef ministerstwa edukacji i nauki poinformował, że w polskich placówkach edukacyjnych pojawi się nowy przedmiot. „Historia i teraźniejszość” ma uzupełnić braki w wiedzy o wydarzeniach związanych z Polską w XX i XXI wieku. Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało tę rewolucję w szkolnictwie od dawna twierdząc, że dzięki nauczaniu historii po nowemu, dzieci posiądą umiejętność świadomej oceny współczesnych wydarzeń politycznych.

„Pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy o wydarzeniach z drugiej połowy dwudziestego wieku. Bez tej wiedzy są bardzo podatni na manipulację, nie znają mechanizmów, które na nich oddziałują” – komentował Przemysław Czarnek na łamach tygodnika „Sieci”.

Teraz będzie BiZ

Podczas czwartkowego spotkania dotyczącego rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach szef MEiN poinformował, że w szkołach pojawi się jeszcze jeden, nowy przedmiot. „Biznes i zarządzanie” ma zastąpić funkcjonujące obecnie „podstawy przedsiębiorczości” i przygotować nastolatków do skutecznego rozporządzania domowym budżetem oraz firmami, które kiedyś będą chcieli założyć.

„Dziś jest tak, że w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak to podzielimy przez 45 minut, to wychodzi, że edukacją dotyczącą ekonomii i finansów zajmujemy naszym uczniom dwa dni w ciągu dwunastu lat. To zdecydowanie za mało” – wyjaśnił minister.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe