Broń z przełomu XiX i XX wieku znaleziona w kilu miejscach na terenie regionu

  • 11.01.2022, 19:22
  • KMP Tarnów
Broń z przełomu XiX i XX wieku znaleziona w kilu miejscach na terenie…
Pistolety, amunicja oraz inne przedmioty pochodzenia wojskowego mogą stanowić zagrożenie. Niewłaściwe z nimi postępowanie dodatkowo może narazić na utratę życia lub zdrowia. Ponadto posiadanie takich przedmiotów bez wymaganego zezwolenia stanowi naruszenia prawa, które określone jest w kodeksie karnym. W ubiegłym tygodniu trójka mieszkańców powiatu tarnowskiego podczas remontów oraz przy sprzątaniu po zmarłym odnaleźli pistolety oraz amunicję. W każdym przypadku powiadomili policjantów, którzy je zabezpieczyli. Po przeprowadzonym postępowaniu zostaną podjęte decyzje co do dalszego postępowania z zabezpieczonymi przedmiotami. Mogą one trafić do muzeum lub zostaną zneutralizowane.

W ubiegły piątek 64 letni mieszkaniec gminy Wojnicz podczas prac w budynku gospodarczym odnalazł ukrytą w przewodzie wentylacyjnym broń i amunicję. O całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomił policjantów z Wojnicza. Ci zabezpieczyli znalezisko, wstępnie ustalając, iż jest pistolet bocznego zapłonu Flobert Long Barrel Pistol, z przełomu XIX i XX wieku, kalibru 5,6 mm. Została również zabezpieczona do niego amunicja w ilości 40 sztuk.

Dzień później w Siedliskach podczas remontu domu, kobieta odnalazła ukryty pistolet samodziałowy kaliber 5,6 mm oraz 34 sztuki amunicji. Pistolet konstrukcji metalowej z drewnianą rękojeścią został zabezpieczony do prowadzonego postępowania przez policjantów z Tuchowa

Również w sobotę, w Tarnowie do jednego z mieszkań zostali wezwani policjanci Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zgłaszająca podczas sprzątania po zmarłym odnalazła pistolet oraz amunicję. Policjanci ustalili, że to pistole gazowy, amunicja gazowa i hukowa broń oraz  amunicję do KBKS w ilości 200 sztuk..

Pamiętajmy, aby takie znaleziska natychmiast zgłaszać Policji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP Tarnów

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe