Więcej dla rządzących Tarnowem. Prezydent i radni miejscy ze sporymi podwyżkami

  • 25.11.2021, 13:04
  • Wioletta Zarębska
wiecej-dla-rzadzacych-tarnowem-prezydent-i-radni-miejscy-ze-sporymi-podwyzkamiv2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niespodziewanie w trakcie listopadowej sesji został wprowadzony nowy punkt do porządku obrad. Dotyczył on podwyżki diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych Rady Miejskiej w Tarnowie. W świetle podjętej uchwały przewodniczący Rady Miejskiej zarobi ponad 4 tysiące złotych, a radny, który jest przewodniczącym komisji niecałe 4 tysiące złotych.

- Drodzy mieszkańcy Tarnowa jesteście świadkami chyba największego skandalu w tej kadencji. Nawet nie chodzi o same podwyżki, chociaż sam fakt, próba podwyżek diet dla radnych już jest skandalem, ale też to, w jaki sposób zostało to przeprowadzone. Radni nie otrzymali projektu uchwały wcześniej, ona się pojawiła na eSesji – mówił w trakcie sesji radny Marek Ciesielczyk.

Pod wnioskiem o podwyżkę diet dla radnych podpisało się 23 z nich, jedną z osób, która nie złożyła swojego podpisu był Marek Ciesielczyk, który krytykował projekt.

- Wszystko jest robione na kolanie. Radni otrzymali w tym momencie, praktycznie przed sesją projekt uchwały – cel, zamiar jest oczywisty – po to żeby z zaskoczenia przegłosować tę uchwałę. Prezydent Ciepiela wpuścił was w kanał mówiąc kolokwialnie, dlatego, że sam próbował wycofać, złożył wniosek o wycofanie swojej podwyżki, po to żebyście zostali sami ze swoimi podwyżkami – zwracał się do radny Ciesielczyk.

W trakcie sesji przegłosowano też podwyżkę wynagrodzenia dla prezydenta Tarnowa.

- Prezydent zaproponował dla siebie 17,4 tysiąca złotych, przypominam, ze to jest podwyżka 63 %. W tym samym czasie – też przypominam – urzędnicy otrzymali 5,5 %, a prezydent zażyczył sobie 63 %. Czyli podwyżka z ponad 10 do ponad 17 tysięcy złotych - krytykował Ciesielczyk. 

Ostatecznie prezydent Tarnowa po podwyżce zarobi 16,5 tysiąca złotych. Za taką pensją dla Romana Ciepieli głosowało 16 radnych, 8 było przeciwnych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XYZ
XYZ 27.11.2021, 07:12
Za takie " rządzenie" podwyżka!!!!!!
Ja gdybym tak pracowała to zostałabym wysiudana z pracy!!
PORAŻKA!!!!!!!!!!

Pozostałe