Starosta tarnowski dostał podwyżkę. Miesięcznie zarobi więcej o 9 tysięcy złotych

  • 24.11.2021, 18:10
  • Wioletta Zarębska
starosta-tarnowski-dostal-podwyzke.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
20 tysięcy złotych brutto miesięcznie zarobi teraz starosta tarnowski. Decyzją radnych jego pensja wzrosła o nieco ponad 9 tysięcy złotych. Do tej pory zarobki Romana Łucarza wynosiły 10,9 tysiąca złotych brutto.

- Moja pensja została podniesiona do maksymalnej wysokości, czyli to jest w tej chwili 20 tysięcy złotych brutto. Argumentacja byłą taka, że jesteśmy jednym z największych powiatów w Małopolsce, również sukcesy, które odnosimy na polu pozyskiwania dodatkowych środków finansowych, bo przypomnę tylko w tym roku pozyskaliśmy około 50 milionów złotych, przemówiły również w moją stronę - wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski. 

Roman Łucarz zaznaczał, że podwyżki wynagrodzenia na stanowisku starosty tarnowskiego nie było od 21 lat.

- Zawsze była duża motywacja, przypomnę, że starosta tarnowski to nie jest 8 godzin, ale to jest praktycznie 24 godziny na dobę, bo jeżeli są sytuacje kryzysowe to nawet i w nocy odbieram telefony tak jak w przypadku zagrożenia powodzią, czy katastrofami jak np. huraganami, również w nocy jeżeli są telefony od straży pożarnej czy zarządzania kryzysowego starosta musi być do dyspozycji. Również soboty, niedziele to jest moja praca - tłumaczył starosta tarnowski. 

Z kolei na grudniowej sesji radni powiatu tarnowskiego będą dyskutować nad swoimi dietami. Przypomnijmy, że obecnie ich wynagrodzenie wynosi 2 680 złotych brutto.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia
Zofia 27.11.2021, 16:44
Inflacja drożyzna bieda ,a władza daje sobie podwyżki.
Anty Łucarz
Anty Łucarz 25.11.2021, 11:11
Zamknął most zakłamany koryciarz !!! Oddawaj za paliwo nierobie jeden !!!

Pozostałe