Olesno. Turniej tenisa stołowego „Złota Rakietka Małopolski”

  • 13.11.2021, 16:22
  • Gabriela Kudła
turniej-tenisa-stolowego-zlotra-rakieta-malopolski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Turniejem tenisa stołowego samorządowców i parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski” zakończyły się Powiatowe Obchody Święta Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach projektu Małopolska „na sportowo” świętuje ważne rocznice. Turniej został podzielony na 3 kategorie. Poziom gry był naprawdę wysoki, dlatego w finale kibice mogli zobaczyć zaciętą walkę.

 - Te tradycje tutaj, od wielu lat tenisa stołowego, chcemy też propagować stąd zaproszeni goście i uczestnicy. Samorządowcy, którzy będą dzisiaj się zmagać ze swoimi słabościami, bo nie wszyscy na co dzień trenują. Idea tego turnieju jest taka żeby integrować środowiska samorządowe, ale też żeby dać przykład aktywności fizycznej, która tak bardzo jest wszystkim potrzebna - mówił Lesław Wieczorek, starosta Powiatu Dąbrowskiego.

Ostatecznie, w finale 1 miejsce zajęli: w kategorii Leader Bogdan Łuczkowski, wójt Gminy Łukowica, w kategorii Radni, Piotr Polanowski, radny Gminy Gręboszów, natomiast w kategorii kobiet najlepsza została Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce. 

- Bardzo mocna obsada ale najważniejsze w tym wszystkim jest ta idea, że jest taki turniej dla samorządowców, że możemy się spotkać i również aktywnie spędzić czas. Nie była to pestka, turniej był bardzo wymagający. Sam finał pokazał, stał naprawdę na wysokim poziomie, również ze strony przeciwnika - mówił Bogdan Łuczkowski, wójt Gminy Łukowica, zwycięsca w kategorii leader.

 - Atmosfera jest super, towarzystwo też znakomite. Akurat miałem dwóch wcześniej takich zawodników co utrzymywali dobry poziom, ale udało się wygrać - dodawał Piotr Polanowski, radny Gminy Gręboszów, zwycięzca w kategorii radni.

 - Bardzo się cieszę w ogóle, że taki turniej został zorganizowany, bo on jest świetną formą spędzania wolnego czasu. Aktywności, której tak naprawdę na co dzień nam brakuje - tłumaczyła Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce, zwyciężczyni w kategorii kobiety.


Zwycięscy otrzymali także nagrody specjalne, które zostały przekazane  w imieniu prezydenta RP. Warto dodać, że miejsce wydarzenia zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie w Szkole Podstawowej w Oleśnie na co dzień działa stowarzyszenie, propagujące tenis stołowy.

-  Bierze się to stąd, że tutaj tradycje tenisa stołowego są już takie bardzo, można powiedzieć, że stare a przede wszystkim na chwilę obecną mamy bardzo rozwinięty, uczniowski klub sportowy. Trenuję bardzo dużo dzieci, młodzieży, ale też mamy i profesjonalne grupy, które startują praktycznie we wszystkich 5 ligach. Od pierwszej ligi, druga, trzecia, czwarta, piąta - mówił Witold Morawiec, wójt Gminy Olesno.


W wydarzeniu udział wzięli także starostowie powiatów z terenu Województwa Małopolskiego. 
 

 - Muszę przyznać, że od klasy 7 szkoły podstawowej, nie grałem w tenisa stołowego, w związku z tym w dniu wczorajszym, cokolwiek trema mnie dopadła. Wszyscy to mówią, że nie jest priorytetem wynik, nie mniej jednak już widać, że pewne emocje dają niektórym siwe znaki. Trzeba powiedzieć rzeczywiście, że dobra inicjatywa organizatorów, samo spotkanie, sam turniej oczywiście. Będziemy walczyć na zasadach fair play, nie mnie jednak będzie to również okazja do tego aby porozmawiać o ważnych kwestiach dotyczących samorządów - mówił Wojciech Pałka, starosta Powiatu Krakowskiego.

 - Najważniejsze jest to dzisiaj, że spotykamy się ze starostami, z wójtami, z burmistrzami z całej Małopolski, również spędzimy wspaniale to sobotnie przed południe i po południe i to jest zdaje mi się ważniejsze. Natomiast jak powiedziałem, no widzi pani porządną rakietkę mam, zobaczymy jak będzie grała, od niej wiele zależy również - mówił Roman Łucarz, starosta Powiatu Tarnowskiego.

 - Jako samorządowcy potrzebujemy też takiego resetu, takiego też odreagowania od tej codziennej pracy, tak aby też aktywnie spędzać, no nie koniecznie zawsze wolny czas, ale też korzystać z tego czasu i żeby też właśnie spotkać się z samorządowcami i rywalizować, ale też wspaniale się bawić - dodawał Mieczysław Uryga, starosta Powiatu Limanowskiego.

Turniej został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

 - Marszałek Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski objął honorowym patronatem dzisiejsze wydarzenie, uznając jego znaczenie dla poprawy kultury fizycznej samorządowców, radnych, wójtów, burmistrzów, starostów, a jednocześnie wpisuje się to generalnie w projekty realizowane przez województwo małopolskie. Akurat to wsparcie, które zostało udzielone jest w ramach generalnie popularyzacji sportu, wśród mieszkańców Małopolski jako dobrej formy spędzania wolnego czasu - dodawał Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.


Dodatkową nagrodę wojewody małopolskiego za zaciekłą walkę otrzymał Wiesław Skop, burmistrz Gminy Pacanów. Dodajmy, że Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Oleśnie oraz Stowarzyszenie Ludowych Zespół Sportowych Gminy Mędrzechów. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe