VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Koszycach Małych

  • 22.10.2021, 11:09
  • Wioletta Zarębska
vi-ogolnopolski-festiwal-piosenki-niezlomnej-i-niepodleglej-w-gminie-tarnow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz kolejny w gminie Tarnów wybrzmiały wzruszające melodie i słowa pieśni oraz piosenek patriotycznych. To wszystko za sprawą VI Ogólnopolskiego Festiwali Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Przesłuchania uczestników – których była rekordowa liczba, bo około 50 – odbywały się na scenie w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

- Jakie dzisiaj piosenki zaśpiewałaś? Opowiedz mi o nich – redakcja Tarnowska.tv

- "Biały krzyż" i "Ojczyzno ma". "Biały krzyż", ponieważ ona mnie bardzo wzruszyła, a "Ojczyzno ma", bo po prostu lubię takie piosenki – zdradzała nam Milena Wąż, uczestniczka wydarzenia.

- Zaśpiewałem piosenkę Czerwonych Gitar pt. "Biały krzyż" i piosenkę "Deszcz, jesienny deszcz". Szukałem jakichś piosenek, które pasowałyby do mojego głosu i wybrałem te dwie. Na konkurs zgłaszam się drugi rok, bo interesuję się muzyką a temat patriotyczny też mi nie jest obcy - dodawał uczestnik konkursu Karol Zawiślak.

Na przesłuchania konkursowe, które trwały cały dzień do Koszyc Małych przyjechali uczestnicy z całej Małopolski.

- VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w formie bezpośredniej z bardzo z bardzo wysokim poziomem uczestników. Uczestników, co warte podkreślenia, z całej Małopolski. Mieliśmy reprezentantów z ziemi tarnowskiej, Tarnowa, ale także Krakowa, Faszyna i wielu, wielu innych miejscowości – wyjaśniała Dorota Kunc z gminy Tarnów.

Jury wybierało najlepszych uczestników w trzech kategoriach: soliści, zespoły do 8 osób i zespoły po wyżej 8 osób. W każdej z kategorii były też podziały na grupy wiekowe. Dodatkowo jury ogłosiło nazwiska 9 osób, które wytypowano do finałowych przesłuchań w Krakowie, które odbędą się w Filharmonii Krakowskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Ogłoszenie wyników eliminacji wojewódzkich VI Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe