Seniorze, otrzymuj emeryturę na konto i bądź bezpieczny – dyżur telefoniczny ZUS

  • 04.10.2021, 14:16
  • Daria Kurczab
Seniorze, otrzymuj emeryturę na konto i bądź bezpieczny – dyżur telefoniczny…
Jutro (wtorek 5 października) tarnowska placówka ZUS organizuje dyżur eksperta. Tym razem seniorzy będą mogli dowiedzieć się jak założyć konto w banku i bezpiecznie otrzymywać świadczenia emerytalne.

Z roku na rok rośnie poziom ubankowienia emerytów i rencistów. Tarnowski ZUS aktualnie wypłaca niemal 64 proc. świadczeń emerytalno-rentowych na konta. Jednak wielu seniorów nie wie, że konto w banku może być bezpłatne. A odbieranie emerytury od listonosza i przechowywanie oszczędności w domu naraża starsze osoby na oszustwa i kradzieże. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekonuje swoich świadczeniobiorców do bezgotówkowych form płatności. To o wiele bezpieczniejsze.

W czasie dyżuru będzie można dowiedzieć się m.in: jakie korzyści daje posiadanie konta w banku, jak założyć konto bankowe (podstawowy rachunek płatniczy), jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS.

Dyżur telefoniczny odbędzie się we wtorek 5 października 2021 r. w godz. 10:00 - 13:00, pod numerem telefonu: 14 632 76 73.

 

 

Źródło: ZUS oddział w Krakowie

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe