Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Strzelce Małe. Oficjalnie otwarto Przedszkole Integracyjne i Gminny Żłobek

Przedszkole Integracyjne i Gminny Żłobek powstały w miejscowości Strzelce Małe w gminie Szczurowa. Mieszczą się one w budynku dawnej szkoły podstawowej, który dzięki zewnętrznemu wsparciu udało się odnowić. Jedno się nie zmieniło – obiekt ten nadal służy najmłodszym mieszkańcom gminy.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

- Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat. Nasz zespół pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych robi wszystko aby dzieci tutaj czuły się szczęśliwe, zadowolone, zaopiekowanie. Dbamy również o to, żeby były bezpieczne, żeby harmonijnie się rozwijały oraz żeby zapewnić im wysoką jakość edukacji – mówiła Urszula Polowiec, dyrektor placówki.

- Społeczność bardzo pozytywnie odbiera tę inwestycję. Rozmawiałem z wieloma, wieloma ludźmi. Naprawdę są zadowoleni i przede wszystkim szczęśliwi są rodzice, że taka inwestycja powstała na naszym terenie – dodawał Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

Placówkę oficjalnie otwarto w Dzień Przedszkolaka. Do nowootwartego przedszkola uczęszcza 20 dzieci, z kolei ze żłobka korzysta 17 pociech. Co ważne jest to pierwsza tego typu publiczna placówka w regionie.

- Dzięki zabiegom pana wójta powstał taki obiekt. Stary obiekt, który niestety przez wiele był niewykorzystywany w tej chwili będzie służył najmłodszym członkom naszej społeczności, czyli przeznaczeniu na żłobek i przedszkole – mówiła posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

- Wydaje mi się, że właśnie takich obiektów jak ten, czyli połączenie żłobka i przedszkola będzie powstawać bardzo, bardzo dużo, dlatego gratuluję tej inwestycji – dodawała Anna Pieczarka, posłanka na sejm RP.

- Pan wójt i jego zespół, drużyna sprezentowała najlepszy dla przedszkolaków i żłobkowiczów. Ten budynek. To najlepsze świadectwo i dowód dobrej pracy pana wójta, radnych jak również wszystkich osób, które były zaangażowane w ten proces – podkreślał Piotr Sak, poseł na sejm RP.

- Cieszymy się z nowego obiektu, placówki żłobka i przedszkola. Ale nie wiem, czy państwo wiecie, że dziś jest szczególny dzień – Dzień Przedszkolaka, więc z okazji tego święta chciałbym złożyć na ręce dyrekcji, całego zespołu najlepsze życzenia – mówił poseł Stanisław Bukowiec.

W trakcie otwarcia nowych przestrzeni przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców gminy – obok parlamentarzystów – obecny był też wicewojewoda małopolski, który zaznaczał.

- Mieszkańcy mniejszych miejscowości, mieszkańcy całej Polski zasługują na równy szacunek. Dlatego w takich mniejszych miejscowościach również powstają obiekty o najwyższym standardzie, o takim standardzie, gdzie nie mamy się już czego wstydzić. To już naprawdę jest już wyższa półka – mówił Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski.

Inwestycję związaną z odnowa obiektu i zaadoptowaniem go na przedszkole i żłobek wsparło województwo małopolskie.

- Jak przede wszystkim jako wieloletni samorządowiec ciesze się z takiego faktu, a mianowicie przywracania pierwotnych funkcji tym obiektom, które kiedyś tę funkcję utraciły. Tu dawniej była szkoła, placówka oświatowa, teraz przywracane są jej te pierwotne funkcje – podkreślał Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

- Przedszkole, żłobek robi niesamowite wrażenie. Wiem, ze tych źródeł finansowania jest tutaj sporo i dzięki tym środkom udało tu się zrealizować to co wydawało się na początku niemożliwe. Ja też cieszę się, że jako samorząd województwa małopolskiego wspieramy tego typu inicjatywę – dodawała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodajmy, że powstanie przedszkola integracyjnego i gminnego żłobka kosztowało w sumie blisko 2,6 miliona złotych.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" Wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.06.2026 Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" 11 czerwca 2026 o godz. 18.00 w Galerii "ARTEKA", Wałowa 16 Artyści: Piotr Franciszek Barszczowski BONDAROWSKI Anna Chwistek Magdalena Latawska-Honkisz Katarzyna Chmiel - Kate Hope Krystyna Malinowska Maggie Piu Monika Stec Agnieszka Wencka NEOSECESJA – artyści i ich dzieła, nurt w sztuce współczesnej, oddający ducha Secesji, przemycający „echo” Art Nouveau w XXI w. To nowa odsłona miękkiej linii, symbolizującej tęsknotę za harmonią
 i wartościami płynącymi z natury, w świecie nowoczesnych technologii.   Brzesko zaprasza na trening! Brzesko zaprasza na trening! Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.06.2026 Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Brzesko ponownie zaprasza na plenerowe wakacyjne treningi! Tym razem oferta została poszerzona o dodatkowe aktywności! Będą mieli Państwo okazję zadbać o formę, aktywnie spędzić czas, poznać nowe osoby i wypróbować nowe dyscypliny. Aktywnie przez całe lato! Zdrowy, aktywny styl życia bez nałogów.Do udziału zaprasza Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Brzeska Tomasz Latochą, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM Barbara Kuczek oraz Fizjo & Fitness Klaudia Jeleń, Zumba Jolka Team, Fiku-Miku Klaudia Solak, Extreme City i Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji!Rozkład jazdy na lipiec i sierpień:- Wtorkowe treningi (godz. 18:30 – 20:00, plac przed RCKB) - Plenerowe ćwiczenia z Klaudią Jeleń. W czasie treningu wspaniałe atrakcje dla najmłodszych zapewnią animatorki z Fiku-Miku Klaudia Solak.- Czwartkowa zumba (godz. 18:30 – 19:30, plac przed RCKB) - Prowadzi Jola Gondek. Zajęcia dla uczestników w każdym wieku!- Letnie warsztaty na skateparku (11 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 29 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00) - Coś dla fanów rolek, deskorolki i hulajnogi. Warsztaty z instruktorami Extreme City są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Na miejscu będzie działać darmowa wypożyczalnia sprzętu dla uczestników.WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY!- Dodatkowo - Gratka dla młodych pływaków (Kryta Pływalnia BOSiR, ul. Wiejska 12) - W lipcu i sierpniu druga oraz każda kolejna godzina pływania na basenie jest całkowicie darmowa dla osób do 18. roku życia. 
XIX Festiwal Muzyczne Tarasy - Folkowe brzmienia świata XIX Festiwal Muzyczne Tarasy - Folkowe brzmienia świata Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.07.2026 Cztery lipcowe wieczory, cztery różne muzyczne światy i jedno wspólne źródło – folk. XIX Festiwal Muzyczne Tarasy zaprasza w podróż przez brzmienia zakorzenione w folku, otwarte na świat i współczesną wrażliwość. To spotkanie z artystami, którzy czerpią z muzyki źródeł, odważnie łącząc ją z jazzem, world music czy nowoczesnymi aranżacjami. Dzięki tej fuzji powstają koncerty pełne energii, autentyczności i emocji, które przekraczają granice gatunków i kultur.„Każdy wieczór odkryje inne oblicze tradycji – od żywiołowych rytmów Bałkanów, przez ludowe opowieści Kujaw i Pałuk, po góralską energię i muzyczne inspiracje z różnych stron świata. Zapraszamy do świata, w którym tradycja staje się inspiracją do twórczych poszukiwań, a folk nabiera nowych barw i znaczeń. To muzyka poruszająca, żywiołowa i bliska ludziom.”Karolina Wójs – dyrektor Festiwalu Muzyczne TarasySzczegóły programowe2 lipca, godz. 20:00 - Dikanda Wieczór otwarcia wypełni energia i żywiołowość muzyki świata inspirowanej Bałkanami, Bliskim Wschodem i Orientem w autorskim wydaniu. Dikanda to międzynarodowa marka polskiego world music. Artyści mają na swoim koncie wiele koncertów na całym świecie, znaczące nagrody, ugruntowaną pozycję na międzynarodowej scenie world music i 8 albumów. W blisko trzydziestoletniej historii zespół dał ponad dwa tysiące koncertów od USA po Bangladesz, od Szwecji po Maroko -zdobywając uznanie publiczności i krytyków. Siłą Dikandy jest wyjątkowa więź z publicznością oraz koncertowa energia, która zamienia każdy występ w pełną emocji podróż przez dźwięki, kultury i historie. Muzycy nieustannie poszukują nowych środków wyrazu, czerpiąc inspiracje z międzykulturowych spotkań i tradycji muzycznych. Efektem są odważne brzmienia, zakorzenione w muzyce źródeł, a jednocześnie świeże i współczesne. 9 lipca, godz. 20:00 - SVAHYSubtelne, kobiece głosy, niezwykła siła wokalu i tradycja pieśni Kujaw oraz Pałuk w harmonijnych aranżacjach. Laureatki prestiżowych nagród, które zdobyły rozpoznawalność dzięki  udziałowi w filmie „Znachor” zachwycając zarówno publiczność i krytyków. Historia zespołu SVAHY rozpoczęła się od fascynacji trzech wokalistek tradycyjną muzyką ludową. W pieśniach Pałuk i Kujaw odnalazły niezwykłe opowieści o codziennym życiu, emocjach i świecie dawnych mieszkańców. Dziś z czułością i artystyczną wrażliwością wydobywają je na nowo, tworząc muzyczny most między przeszłością a współczesnością. Brzmienie zespołu SVAHY wzbogacają wyjątkowe instrumenty tradycyjne jak bęben obręczowy, baraban, suka biłgorajska czy lira korbowa, które nadają koncertom niepowtarzalny charakter.16 lipca, godz. 20:00 - Chudoba Legenda łącząca tradycje polskie z otwartością na świat. Od ponad trzydziestu lat Chudoba zaprasza słuchaczy do świata pełnego barwnych melodii, żywiołowych rytmów i wzruszających pieśni zakorzenionych w tradycjach wielu kultur. Inspirując się muzyką polską, romską, bałkańską, łemkowską, słowacką i żydowską, zespół tworzy pełne pasji koncerty, w których energia spotyka się z liryzmem i opowieścią. Laureaci Grand Prix konkursu „Nowa Tradycja” i wielokrotni reprezentanci Polski na międzynarodowych festiwalach, od lat zachwycają autentycznością. Brzmienie akustycznych instrumentów oraz wielogłosowy śpiew przywołują atmosferę dawnych spotkań i radości płynącej z bycia razem. Chudoba z niezwykłą swobodą prowadzi publiczność przez muzyczne krajobrazy Europy, przypominając, że folk to przede wszystkim emocje, wspólnota i autentyczna muzyczna energia. 23 lipca, godz. 20:00 - Megitza Góralska energia, charyzmatyczny głos i odważne muzyczne poszukiwania – Megitza od lat udowadnia, że folk nie zna granic. Jej twórczość wyrasta z podhalańskich korzeni, ale równie naturalnie czerpie z jazzu, bluesa, country i muzyki świata, tworząc brzmienie pełne wolności i autentyczności. Artystka przez wiele lat rozwijała swoją karierę w Stanach Zjednoczonych, gdzie kształtował się jej styl. Występowała na prestiżowych scenach Europy i Ameryki, m.in. podczas Montreux Jazz Festival i Jazz Fest Wien, a jej koncerty zachwycają żywiołową energią oraz wyjątkową sceniczną charyzmą. W muzyce zespołu Megitza słychać zarówno echo tatrzańskich hal, jak i puls amerykańskich dróg. To pełna pasji opowieść o spotkaniu tradycji z nowoczesnością, w której góralska dusza odnajduje wspólny język z rytmami świata.   VI Festiwal Wikliny oraz XXIV Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników VI Festiwal Wikliny oraz XXIV Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.07.2026 5 lipca Ciężkowice ponownie wypełnią się folklorem, rękodziełem i regionalnymi tradycjami! Na Rynku odbędą się: VI Festiwal Wikliny oraz XXIV Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników, a na mieszkańców i gości czeka mnóstwo atrakcji.Zapraszamy już od godz. 12.00 na wspólne wiklinowe wyplatanie.W programie: wystawa przedmiotów z wikliny na dziedzińcu Ratusza, prezentacja produktów lokalnych i regionalnych, stoiska artystów i rękodzielników, strefa gastronomiczna, animacje dla dzieci.Na scenie wystąpią kapele oraz zespoły ludowe.To wyjątkowe wydarzenie od lat gromadzi twórców, rękodzielników, artystów, producentów lokalnych wyrobów oraz miłośników regionalnej kultury.Jarmark jest doskonałą okazją do zaprezentowania swojej twórczości, nawiązania nowych kontaktów oraz promocji produktów i tradycji Pogórza wśród licznie odwiedzających gości.Gwiazdami wieczoru będą:19.00 – Siostry Kafar20.30 – CLEOZapraszamy!
Reklama
SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR LIGIER CHATENET JDM AIXAM SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR LIGIER CHATENET JDM AIXAM SKUP MICROCARÓW W KAŻDYM STANIE! SPRAWNE, USZKODZONE LUB DO POPRAWEK! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE: DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ SAMOCHÓD ? ZADZWOŃ- PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU! DOJEŻDŻAMY NA MIEJSCE, PŁACIMY GOTÓWKĄ OD RĘKI. SPRZEDAJ SWOJEGO MICROCARA JESZCZE DZIŚ. AIXAM LIGIER MICROCAR CHATENET JDM BELLIER PIAGGIO CASALINI SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI MICROCARÓW NA KATEGORIE PRAWA JAZDY AM, MOTOROWER! TEL: 506816452 Cupra Terramar do ślubu – Tarnów | Kraków | Rzeszów Cupra Terramar do ślubu – Tarnów | Kraków | Rzeszów Cena: 700 PLN Szukasz wyjątkowego samochodu do ślubu, który będzie elegancki, nowoczesny i zrobi świetne wrażenie na zdjęciach. Oferujemy wynajem białej Cupry Terramar.Auto prezentuje się niezwykle efektownie – nowoczesna sylwetka, jasny lakier, eleganckie wnętrze i możliwość dekoracji kwiatami sprawiają, że idealnie pasuje do wyjątkowego dnia Pary Młodej.Oferujemy:- wynajem samochodu do ślubu wraz z kierowcą.Cupra Terramar świetnie sprawdzi się zarówno przy klasycznych, jak i nowoczesnych uroczystościach. To propozycja dla osób, które chcą połączyć elegancję, komfort i sportowy charakter.Obsługiwane lokalizacje:Tarnów, Kraków, Rzeszów oraz okolice.Rezerwacje terminów ślubnych – zapraszamy do kontaktu.*cena zawarta w ogłoszeniu obejmuje obsługę ślubu na terenie Tarnowa i bliskich okolic.  SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH PO WYPADKU USZKODZONYCH SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH PO WYPADKU USZKODZONYCH SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH I USZKODZONYCH PO WYPADKU! Wszystkie mark i modele! SKUPUJEMY MOTOCYKLE W PEŁNI SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB DO ZŁOMOWANIA! Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ MOTOCYKL, MOTOROWER, QUADA? NAPISZ, ZADZWOŃ- DOGADAMY SIĘ!!! Kontakt 24h/7 Przyjedziemy do Ciebie! Gotówka od ręki! Tel: 506 816 452 CAŁA POLSKA Do wyszukiwarki: rozbitych rozbity rozbite dzwon po dzwonie po wypadku wypadek wypadki dzwon motocykl motocykle motocyklem motocyklowe motocykli motor motory motorów skuter skutery skuterów quad quady quadów atv kład kładów wodne wodnych wodny śnieżne śnieżnych śnieżnych śnieżny po wypadku wypadek na motocyklu motocyklowy wypadki motocyklowe motocyklowy powypadkowych powypadkowy powypadkowe po wypadku po ślizgu ślizg poślizg po glebie wypadki wypadek wypadkowych wypadkowy na terenie całej cała polski polska polsce gotówka gotówkę skup kupię kupno odkup sprzedać sprzedaj sprzedaż przyjedzie przyjazd z przyjazdem dojedziemy dojeżdżamy
Mieszkanie 3-pokojowe  60 m² po remoncie! Mieszkanie 3-pokojowe 60 m² po remoncie! Cena: 599000 PLN Na sprzedaż wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 60 m² po generalnym remoncie, wykończone z dbałością o każdy detal. Funkcjonalny układ obejmuje 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię wykonaną na wymiar, elegancką łazienkę, osobne WC, przestronny przedpokój z licznymi zabudowami oraz balkon. To 60 m², które zaskakuje przestronnością. Funkcjonalny układ,ogromna ilość szaf w zabudowie i praktycznych schowków oraz panoramiczny widok sprawiają, że mieszkanie daje poczucie przestrzeni znacznie większej niż wskazuje metraż. Każdy metr został przemyślany, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę na co dzień. W mieszkaniu zastosowano wysokiej klasy materiały: nowoczesną kuchnię z wykończeniem Lacobel, oświetlenie LED, podwieszany sufit z efektownym systemem światła sterowanym pilotem, wysokiej jakości panele AC6 oraz łazienkę wykończoną gresem i mozaiką. Lokal nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest gotowy do zamieszkania. Prawdziwym atutem jest panoramiczny widok na miasto oraz Tatry, który można podziwiać z okien i balkonu. Brak zabudowy „okno w okno” zapewnia prywatność oraz poczucie przestrzeni. To idealna propozycja dla wymagającej pary, rodziny lub osób ceniących wysoki standard wykończenia i komfort życia, bez konieczności przeprowadzania remontu. Cena: 599 000 zł Zapraszam na prezentację. Joanna Magiera ☎ 725 385 853 Mieszkanie 3-pokojowe  60 m² po remoncie! Mieszkanie 3-pokojowe 60 m² po remoncie! Cena: 599000 PLN Na sprzedaż wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 60 m² po generalnym remoncie, wykończone z dbałością o każdy detal. Funkcjonalny układ obejmuje 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię wykonaną na wymiar, elegancką łazienkę, osobne WC, przestronny przedpokój z licznymi zabudowami oraz balkon. To 60 m², które zaskakuje przestronnością. Funkcjonalny układ,ogromna ilość szaf w zabudowie i praktycznych schowków oraz panoramiczny widok sprawiają, że mieszkanie daje poczucie przestrzeni znacznie większej niż wskazuje metraż. Każdy metr został przemyślany, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę na co dzień. W mieszkaniu zastosowano wysokiej klasy materiały: nowoczesną kuchnię z wykończeniem Lacobel, oświetlenie LED, podwieszany sufit z efektownym systemem światła sterowanym pilotem, wysokiej jakości panele AC6 oraz łazienkę wykończoną gresem i mozaiką. Lokal nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest gotowy do zamieszkania. Prawdziwym atutem jest panoramiczny widok na miasto oraz Tatry, który można podziwiać z okien i balkonu. Brak zabudowy „okno w okno” zapewnia prywatność oraz poczucie przestrzeni. To idealna propozycja dla wymagającej pary, rodziny lub osób ceniących wysoki standard wykończenia i komfort życia, bez konieczności przeprowadzania remontu. Cena: 599 000 zł Zapraszam na prezentację. Joanna Magiera ☎ 725 385 853 Winobranie 2026 Francja Winobranie 2026 Francja Winobranie we Francji 2026 Praca na winnicy przy zbiorach winogron, bezpłatne zakwaterowanie, zwrot kosztów podróży, wyżywienie. STAWKA GODZINOWA. telefon: 519 374 668, 512 172 225, 882 136 687 [email protected]
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 26°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama