Strzelce Małe. Oficjalnie otwarto Przedszkole Integracyjne i Gminny Żłobek

  • 21.09.2021, 17:36
  • Wioletta Zarębska
strzelce-male-oficjalnie-otwarto-przedszkole-integracyjne-i-gminny-zlobek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przedszkole Integracyjne i Gminny Żłobek powstały w miejscowości Strzelce Małe w gminie Szczurowa. Mieszczą się one w budynku dawnej szkoły podstawowej, który dzięki zewnętrznemu wsparciu udało się odnowić. Jedno się nie zmieniło – obiekt ten nadal służy najmłodszym mieszkańcom gminy.

- Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat. Nasz zespół pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych robi wszystko aby dzieci tutaj czuły się szczęśliwe, zadowolone, zaopiekowanie. Dbamy również o to, żeby były bezpieczne, żeby harmonijnie się rozwijały oraz żeby zapewnić im wysoką jakość edukacji – mówiła Urszula Polowiec, dyrektor placówki.

- Społeczność bardzo pozytywnie odbiera tę inwestycję. Rozmawiałem z wieloma, wieloma ludźmi. Naprawdę są zadowoleni i przede wszystkim szczęśliwi są rodzice, że taka inwestycja powstała na naszym terenie – dodawał Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

Placówkę oficjalnie otwarto w Dzień Przedszkolaka. Do nowootwartego przedszkola uczęszcza 20 dzieci, z kolei ze żłobka korzysta 17 pociech. Co ważne jest to pierwsza tego typu publiczna placówka w regionie.

- Dzięki zabiegom pana wójta powstał taki obiekt. Stary obiekt, który niestety przez wiele był niewykorzystywany w tej chwili będzie służył najmłodszym członkom naszej społeczności, czyli przeznaczeniu na żłobek i przedszkole – mówiła posłanka Józefa Szczurek-Żelazko.

- Wydaje mi się, że właśnie takich obiektów jak ten, czyli połączenie żłobka i przedszkola będzie powstawać bardzo, bardzo dużo, dlatego gratuluję tej inwestycji – dodawała Anna Pieczarka, posłanka na sejm RP.

- Pan wójt i jego zespół, drużyna sprezentowała najlepszy dla przedszkolaków i żłobkowiczów. Ten budynek. To najlepsze świadectwo i dowód dobrej pracy pana wójta, radnych jak również wszystkich osób, które były zaangażowane w ten proces – podkreślał Piotr Sak, poseł na sejm RP.

- Cieszymy się z nowego obiektu, placówki żłobka i przedszkola. Ale nie wiem, czy państwo wiecie, że dziś jest szczególny dzień – Dzień Przedszkolaka, więc z okazji tego święta chciałbym złożyć na ręce dyrekcji, całego zespołu najlepsze życzenia – mówił poseł Stanisław Bukowiec.

W trakcie otwarcia nowych przestrzeni przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców gminy – obok parlamentarzystów – obecny był też wicewojewoda małopolski, który zaznaczał.

- Mieszkańcy mniejszych miejscowości, mieszkańcy całej Polski zasługują na równy szacunek. Dlatego w takich mniejszych miejscowościach również powstają obiekty o najwyższym standardzie, o takim standardzie, gdzie nie mamy się już czego wstydzić. To już naprawdę jest już wyższa półka – mówił Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski.

Inwestycję związaną z odnowa obiektu i zaadoptowaniem go na przedszkole i żłobek wsparło województwo małopolskie.

- Jak przede wszystkim jako wieloletni samorządowiec ciesze się z takiego faktu, a mianowicie przywracania pierwotnych funkcji tym obiektom, które kiedyś tę funkcję utraciły. Tu dawniej była szkoła, placówka oświatowa, teraz przywracane są jej te pierwotne funkcje – podkreślał Wojciech Skruch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

- Przedszkole, żłobek robi niesamowite wrażenie. Wiem, ze tych źródeł finansowania jest tutaj sporo i dzięki tym środkom udało tu się zrealizować to co wydawało się na początku niemożliwe. Ja też cieszę się, że jako samorząd województwa małopolskiego wspieramy tego typu inicjatywę – dodawała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dodajmy, że powstanie przedszkola integracyjnego i gminnego żłobka kosztowało w sumie blisko 2,6 miliona złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe