Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biznes

Reklama
Pożyczki pozabankowe. Jakie masz prawa?
Pożyczki pozabankowe. Jakie masz prawa?

Jako klient firmy pożyczkowej masz nie tylko obowiązki, ale też prawa. Warto poznać je przed podpisaniem umowy.

18.06.2018 14:46    1
Święto Rzemiosła
Święto Rzemiosła

Święto Rzemiosła odbyło się w Tarnowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, następnie był przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza i złożenie kwiatów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rzemieślnicy pamiętali o fakcie, że to właśnie Tarnów był tym pierwszym niepodległym miastem. Był to też jeden z powodów by właśnie tu zorganizować obchody Święta Rzemiosła.

17.06.2018 18:42    1
Problemy z ubezpieczeniem taksówki w Polsce
Problemy z ubezpieczeniem taksówki w Polsce

Polskie firmy ubezpieczeniowe zawyżają stawki proponowane użytkownikom pojazdów specjalistycznych, takich jak taksówki. Samochodów przeznaczonych do pracy zarobkowej nie obejmuje standardowa polisa.

14.06.2018 13:27
Milwaukee Big Red Tour w Hurtowni Carinet
Milwaukee Big Red Tour w Hurtowni Carinet

To była prawdziwa gratka dla wszystkich majsterkowiczów oraz specjalistów z branż wykończeniowej czy budowlanej. Hurtownia Carinet wraz z marką Milwaukee zorganizowała wydarzenie dla klientów powiązane z prezentacją elektronarzędzi. Podczas eventu sprzęt można było przetestować i sprawdzić jego moc.

12.06.2018 17:30    2    5
Na emeryturę -  nie w czerwcu bo stracisz, poczekaj do lipca a zyskasz!
Na emeryturę - nie w czerwcu bo stracisz, poczekaj do lipca a zyskasz!

Jeśli planujesz wybrać się już na emeryturę, to poczekaj do lipca. Wszystko za sprawą szykującej się podwyżki świadczeń. Jak przekonuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wysokość świadczeń ma być znacznie wyższa niż ta, w czerwcu.

06.06.2018 15:19
Cały kraj strefą ekonomiczną. Są plusy dla Tarnowa?
Cały kraj strefą ekonomiczną. Są plusy dla Tarnowa?

Rada Gospodarcza w Tarnowie zebrała się by debatować nad zmianami związanymi z rozszerzeniem strefy ekonomicznej na obszar całego kraju. To istotne zmiany, zwłaszcza dla przedsiębiorców i inwestorów. Dzięki temu zakłady produkcyjne będą mogły powstawać na specjalnych – korzystniejszych dla przedsiębiorców warunkach – nie tylko w obrębie już istniejących stref ekonomicznych.

30.05.2018 13:45
Pożyczka pozabankowa a źródło dochodu. Kto może dostać finansowanie?
Pożyczka pozabankowa a źródło dochodu. Kto może dostać finansowanie?

Wymagania firm pożyczkowych są mniejsze niż te stawiane wobec klientów przez banki. Jakie źródła dochodu uznają takie firmy? Kto ma szansę na otrzymanie oferowanego przez nie finansowania?

21.05.2018 15:12
Pożyczki bez bik i krd – gdzie warto wziąć?
Pożyczki bez bik i krd – gdzie warto wziąć?

W życiu każdego z nas pojawiają się takie sytuacje, które wymagają posiadania dodatkowej gotówki. Najczęściej wtedy zaczynamy szukać pożyczki, z której moglibyśmy zrealizować nasze plany. Jakie firmy pożyczkowe warto brać pod uwagę, jeśli zależy nam na tym, aby nasza zła historia kredytowa nie była powodem otrzymana negatywnej decyzji?

18.05.2018 15:24    1
BNI Leliwa RUN
BNI Leliwa RUN
12.05.2018 08:34
Floty samochodowe a tracking GPS: korzyści i zalety
Floty samochodowe a tracking GPS: korzyści i zalety

Sprawny system typu Vehicle Tracking to rozwiązanie, które daje osobom zawiadującym flotami samochodowymi możliwości, o jakich jeszcze niecałe dwie dekady temu można było co najwyżej marzyć. Co konkretnie umożliwiają systemy namierzające pojazdy i dlaczego coraz większa ilość przedsiębiorców stara wdrożyć je do swoich flot samochodowych?

27.04.2018 15:49
Ustawa antylichiwarska. Jak wpłynęła na branżę?
Ustawa antylichiwarska. Jak wpłynęła na branżę?

Ustawa antylichwiarska była przyczyną sporych zmian w branży pożyczkowej. Jak na jej zapisach skorzystali klienci?

19.04.2018 09:12    1
Dlaczego firmy pożyczkowe pobierają opłatę administracyjną?
Dlaczego firmy pożyczkowe pobierają opłatę administracyjną?

Wysokość opłat pozaodsetkowych związanych z udzielaną pożyczką pozabankową, m.in. pożyczką bez BIK, jest limitowana na podstawie przepisów ustawy o nadzorze nad rynkiem pożyczkowym. Wśród typowych opłat, jakie pobierane są przy okazji podpisywania umowy pożyczkowej, znajduje się także opłata administracyjna. Z jakiego tytułu jest ona uiszczana?

04.04.2018 13:28    1
Legalni bukmacherzy – istotne zmiany w sytuacji prawnej
Legalni bukmacherzy – istotne zmiany w sytuacji prawnej

Zmiany w tzw. „ustawie hazardowej”, które wprowadzone zostały w 2017 roku w zdecydowany sposób zmieniły sytuację na tym rynku w Polsce. Po wejściu w życie zapisów ustawy, „szara strefa” zaczęła się radykalnie kurczyć, natomiast legalni bukmacherzy, którzy działają zgodnie z obowiązującym prawem, zdobywają coraz większą część tego rynku.

05.03.2018 14:08
Planujesz zakup mieszkania w Tarnowie? O tym musisz pamiętać!
Planujesz zakup mieszkania w Tarnowie? O tym musisz pamiętać!

Każdy, kto choć raz kupował mieszkanie, wie że to niełatwe zadanie. Nie wystarczy wyłożyć gotówki i podpisać umowy. Często proces ten okupiony jest miesiącami poszukiwań, natłokiem formalności i poważnymi decyzjami finansowymi. Sam wybór też jest bardzo trudny, bo zanim zdecydujemy się na poszukiwanie wymarzonego lokalu, powinniśmy się zastanowić, jakie są nasze oczekiwania, a te czasami bardzo trudno skonkretyzować. Możemy jednak uniknąć problemów, uwzględniając kilka najważniejszych czynników, które decydują o atrakcyjności danego mieszkania. Warto o nich pamiętać!

28.02.2018 14:12
Metody na poprawę akustyki wnętrz
Metody na poprawę akustyki wnętrz

Akustyka wnętrz to temat niezwykle ważny, choć często pomijany, szczególnie w fazie projektowania, a później aranżacji wnętrz. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie — problem z akustyką we wnętrzach, w których przebywamy, może być naprawdę uciążliwy i skutecznie utrudniać nam funkcjonowanie. Poniżej kilka podpowiedzi jak uniknąć tego typu niespodzianek i móc cieszyć się idealnie zaprojektowanym wnętrzem, gdzie pogłos nie będzie stanowił żadnego problemu.

18.01.2018 13:32
Dr Wojciech Wardacki: Tarnów ważnym ośrodkiem inwestycyjnym dla Grupa Azoty S.A.
Dr Wojciech Wardacki: Tarnów ważnym ośrodkiem inwestycyjnym dla Grupa Azoty S.A.
17.01.2018 17:12
Najczęstsze błędy przy pożyczaniu – jak ich unikać?
Najczęstsze błędy przy pożyczaniu – jak ich unikać?

Jeśli właśnie przechodzimy kryzys finansowy, stres może utrudnić nam podejmowanie racjonalnych decyzji. Towarzyszy nam wtedy pośpiech i stres, który sprawia, że zapominamy o tak podstawowej kwestii jak weryfikacja firmy pożyczkowej.

14.04.2017 09:31
Od czego powinny zależeć rodzaj i wysokość naszej pożyczki?
Od czego powinny zależeć rodzaj i wysokość naszej pożyczki?

Jeśli chcemy zostać pożyczkobiorcą, powinniśmy przede wszystkim kierować się rozsądkiem. To on uchroni nas przed popełnianiem błędów i pozwoli na znalezienie atrakcyjnej oferty. Jeżeli odpowiednio dopasujemy kwotę naszej pożyczki oraz jej rodzaj, niewątpliwie na niej nie stracimy.

14.04.2017 09:22
Reklama
Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach Pogórzański festiwal smaków w Ryglicach Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 24.09.2022 W sobotę 24 września 2022 r. w Ryglicach odbędzie się Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych i wręczenie nagrody na Najlepszego Sołtysa Małopolski.Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Sołtysów o godz.12:30. Dalsze uroczystości będą miały miejsce na Rynku w Ryglicach.W programie przewidziano: Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D.2021, w którym nagrodę wręczy Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.Ponadto odbędą się: występy kapel ludowych, koncert zespołu Leliwa Jazz Band, degustacje potraw regionalnych przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje miodów i win, inne bezpłatne atrakcje.Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn oraz Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło.Więcej informacji znajduje się pod adresem: www.kulturaryglice.pl Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich połączony z Finałem Halowej Piłki Nożnej Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich połączony z Finałem Halowej Piłki Nożnej Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 24.09.2022 Serdecznie zapraszamy na Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich połączony z Finałem Halowej Piłki Nożnej, które odbędzie się 24 września 2022 na placu obok Zamku w Dębnie.Podczas wydarzenia przygotowano WIELE DARMOWYCH atrakcji zarówno dla dzieci jak i młodzieży m.in.: Dmuchańce, Animacje (malowanie twarzy, skręcanie baloników, stanowisko łucznicze, gry i zabawy dla dzieci: tower of power, klanza, gumizela, klocki konstrukcyjne, jenga XXL, popcorn, wata cukrowa.O godzinie 14:00 organizatorzy przewidzieli pokazy strażackie, natomiast od godziny 16:00 zabawę taneczną z Zespołem "Simple Sound". Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Dębno "Dębińskie Pasje" i objęte Honorowym Patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego.Projekt zrealizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.78. rocznica Pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu "Barbara" 78. rocznica Pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu "Barbara" Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 25.09.2022 Zapraszamy na uroczystości na Jamnej. Szczegóły na plakacie.
Targi Ślubne w Tarnowie już 25 września! Targi Ślubne w Tarnowie już 25 września! Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.09.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 25.09.2022 Idealna okazja dla narzeczonych, odwiedź szeroką  gamę wystawców i znajdź, tych którzy pomogą, aby Twój najpiękniejszy dzień w życiu był jeszcze lepszyTargi ślubne odbędą się w niedziele 25 września w Hotelu Cristal Park Tarnów ul. Traugutta 5 od godziny 11:00 do 17:00.To idealna pora, wszystkie branże weselne w jednym miejscu. Zabierz Narzeczonego/ Narzeczoną, rodzine, kogo tylko chcesz i przyjdźcie mile spędzić czas i znaleźć najlepsze osoby, które pomogą Ci w dniu Twojego ślubu.Wstęp darmowy także zapraszamy serdecznie.Pozdrawiamy organizatorzy Targów ŚlubnychAkcja krwiodawstwa w Brzesku Akcja krwiodawstwa w Brzesku Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 02.10.2022 2 października br. na placu Kazimierza Wielkiego w BrzeskuRecital Edyty Geppert Recital Edyty Geppert Data rozpoczęcia wydarzenia: 07.10.2022 – Data zakończenia wydarzenia: 07.10.2022 Recital z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).Koncert poprzedzi uroczysta Gala, podczas której poznamy laureatów VI edycji Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło” i II edycji „Małego Źródła” - zapraszamy na godzinę 17:00.Organizatorem Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło" jest Centrum Sztuki Mościce - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w BorzęcinieMałopolska Nagroda Poetycka „Źródło” to konkurs poetycki skierowany do wszystkich pełnoletnich Polaków. Idea konkursu wynika z potrzeby umacniania – zagrożonego w dobie globalizacji – poczucia tożsamości. Ponadto jest też związana z istotnymi pytaniami: kim jesteśmy, dokąd zmierzamy, jakie są źródła naszego systemu wartości, na czym opiera się ten system.Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów. Informacje / bilety:Data: 7 października 2022, godz. 18:30Miejsce: sala widowiskowaBilety: 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy)Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych dostępne w kasieBilety zakupione online nie podlegają zwrotowiKasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:tel.: 14 633 46 04, mail: [email protected]łek - piątek - 13:00 - 20:00sobota - niedziela - 15:00 - 20:00
Reklama
Sufczyn. Otwarcie żłobka i przedszkola z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego Sufczyn. Otwarcie żłobka i przedszkola z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego W Sufczynie powstało nowe przedszkole i żłobek. To miejsce z myślą o najmłodszych, a na jego oficjalne otwarcie przybył premier Mateusz Morawiecki, który wizytował to przedsięwzięcie. Inwestycja powstała dzięki programowi Maluch+.Data dodania artykułu: 19.09.2022 15:18Ilość pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 2Pięciu poszkodowanych w wypadku busa na A4 pod Tarnowem Pięciu poszkodowanych w wypadku busa na A4 pod Tarnowem W wypadku zderzyły się cztery samochody osobowe i dwa busy. Do zdarzenia doszło w nocy na autostradzie A4 pomiędzy Brzeskiem a Tarnowem. W sumie rannych zostało pięć osób. Początkowo całkowicie zablokowana była jezdnia w kierunku Rzeszowa. - informuje GDDKiA. Do godziny 5 nad ranem ten odcinek autostrady był nieprzejezdny. Zostały zorganizowane objazdy „starą czwórką”. - informuje tarnowska policja.Data dodania artykułu: 19.09.2022 08:00Ilość pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 2Region. Kto ma pierwszeństwo: rowerzyści czy kierujący? Region. Kto ma pierwszeństwo: rowerzyści czy kierujący? Przepisy opisujące jazdę na rowerze i to jak wobec kierującego jednośladem powinni się zachowywać inni uczestnicy ruchu drogowego według niektórych, są dość skomplikowane, a jak się okazuje najwięcej pytań „kto ma pierwszeństwo” pojawia się na skrzyżowaniach. Chcąc poznać odpowiedź na to zagadnienie, odwiedziliśmy jeden z tarnowskich ośrodków nauki jazdy.Data dodania artykułu: 16.09.2022 17:37Ilość pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 2
Reklamahttp://www.goplast.net/
Komentarze
Autor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Witam, chciałbym tylko powiedzieć, że Pani Iza właśnie w ostatnich dniach po wielkich zapewnieniach moich teściów udanego urlopu przekazała informację mailowo, że wycieczka zostaje anulowana. Powodem brak miejsc w Ryanair. Wycieczka została kupiona 2 miesiące przed wyjazdem, w ostatnich kilku tygodniach był raz zmieniany hotel, a finalnie przed wylotem wycofana podróż. Przypominam, że jest koniec września, brak ofert i sezonu urlopowego, także zmarnowane wakacje i urlop w pracy. Uważajcie na greckie podróże z Panią Izą Napierała!Data dodania komentarza: 25.09.2022, 19:52Źródło komentarza: POROZMAWIAJMY O BIZNESIE: Greckie Podróże Iza NapierałaAutor komentarza: TarnowianinTreść komentarza: Mamy bardzo dobrego prezydenta! Panie Romanie, zawsze gdy Pana widziałem na ulicy prosiłem by Pan został do końca kadencji i włodarzył w tym mieście do końca Świata i jeden dzień dużej.Data dodania komentarza: 24.09.2022, 09:16Źródło komentarza: Dom kultury na osiedlu Westerplatte już prawie gotowy!Autor komentarza: Jan KulczykTreść komentarza: Nie pozwolą się nawet spokojnie wysrać...Data dodania komentarza: 23.09.2022, 08:17Źródło komentarza: Tarnów. Mężczyzna zamknął się w łazience na stacji paliw. Interweniowały służbyAutor komentarza: Ewa Pyka z TarnowaTreść komentarza: Brawo ratownicy z Tarnowa gratulacje.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 11:24Źródło komentarza: Tytuł wicemistrza Polski w Ratownictwie Medycznym dla ekipy z TarnowaAutor komentarza: hrab.SanguszkoTreść komentarza: Ale go czymałoData dodania komentarza: 21.09.2022, 10:31Źródło komentarza: Tarnów. Mężczyzna zamknął się w łazience na stacji paliw. Interweniowały służbyAutor komentarza: TakisobieTreść komentarza: Przecież to chyba Piotrkowice... A tak nawiasem mówiąc tam zawsze było i jest ślisko, nawet jak droga przebiegała starym odcinkiem to też ciekawe nie było.Data dodania komentarza: 21.09.2022, 00:22Źródło komentarza: Zderzenie samochodów w Łękawce na DW 977. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Mielec.tv

Reklama
a