Gmina Skrzyszów przeznaczyła w tym roku 120 050 zł na stypendia dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy sportowe. Wsparcie trafiło łącznie do 201 uczniów z terenu gminy.
Stypendia zostały wręczone przy okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026. W piątek w szkołach zabrzmiał ostatni dzwonek, uczniowie odebrali świadectwa, a dla wyróżnionych był to także dzień docenienia ich pracy, zaangażowania i osiągnięć.
Jak poinformował wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, najniższe przyznane stypendium wyniosło 350 zł, natomiast najwyższe 2 000 zł.
— Wszystkim stypendystom i uczniom gratuluję osiągniętych wyników. Odpoczywajcie, rozwijajcie się, bawcie się. Od tego są wakacje. Nie zmarnujcie ich! — przekazał Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów.
Samorząd podkreśla, że stypendia są formą nagrody za systematyczną pracę, wysokie wyniki w nauce oraz aktywność sportową. To również zachęta dla uczniów do dalszego rozwijania talentów i podejmowania kolejnych wyzwań.
Zakończenie roku szkolnego oznacza dla uczniów początek wakacyjnego wypoczynku. Władze gminy, gratulując osiągnięć, przypominają jednocześnie o bezpiecznym i aktywnym spędzaniu wolnego czasu.
