W spotkaniu rozgrywanym w Gniewinie, Polki długo nie mogły udowodnić przewagi nad przeciwniczkami. Dopiero w 29 min, reprezentująca obecnie barwy szczecińskiej Pogoni, Blanka Zając zdecydowała się na strzał z linii pola karnego. Piłka odbiła się od jednej z rywalek i wpadła „za kołnierz” bramkarki Czarnogóry.
Blanka Zając miała swój udział także w dwóch innych bramkach zdobytych w pierwszej połowie przez naszą reprezentację. Dwie minuty później jej podanie wykorzystała Nikola Gałuszka, a w 40 min po centrze kapitanki naszej drużyny z lewej strony boiska, piłkę do swojej bramki skierowała Anika Petrović. Wychowanka TS Iskra przebywała na boisku do 63 minuty.
W kolejnych spotkaniach turnieju kwalifikacyjnego, Polki zagrają z Anglią (11 października) oraz Szkocją (14 października).
***
Przy okazji warto wspomnieć, że dwie piłkarki TS Iskra Tarnów: Wiktoria Bodzioch i Aleksandra Słowik powołane zostały na zgrupowanie szkoleniowe reprezentacji Polski U-15, które odbędzie się w dniach 13-16 października w Pruszkowie.