"Aby wygrać wybory prezydenckie, trzeba połączyć różne środowiska”. W. Kosiniak-Kamysz kandydatem PSL

  • 04.11.2019, 10:27
  • TVN24/x-news
"Aby wygrać wybory prezydenckie, trzeba połączyć różne środowiska”. W.…
Wierzchosławice (woj. małopolskie). Władysław Kosiniak-Kamysz został oficjalnie wybrany kandydatem PSL na prezydenta. Ludowcy ogłosili to w Wierzchosławicach koło Tarnowa, gdzie odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Naczelnej partii. W uchwale stwierdzono, że prezes ludowców jest "naturalnym" kandydatem tej partii, ale PSL chce zarazem wyłonić wspólnego kandydata środowisk opozycyjnych.

- Uważamy, że aby wygrać wybory prezydenckie, trzeba połączyć różne środowiska. Żadna z partii opozycyjnych nie zrobi tego sama, to musi być szersze środowisko – tłumaczył Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL zachęcał wszystkie partie koalicyjne do znalezienia wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich i zapewnił, że jeśli pojawi się kandydat z większą szansą na zwycięstwo, to on wycofa się i zajmie się wsparciem tej osoby.

- Jak będzie ktoś lepszy, to z chęcią będę pomagał. Dajmy sobie szansę na zwycięstwo w tych wyborach, nie przekreślajmy tej szansy na samym początku – mówił.

Według sondażu SW Research dla rp.pl opublikowanego na początku listopada, Władysław Kosiniak-Kamysz uznawany jest za lidera opozycji, wyprzedając m.in. Grzegorza Schetynę, przewodniczącego PO.

Zdecydowanie największa grupa (41,2 proc.) respondentów nie była jednak w stanie wskazać przywódcy opozycji. Lidera PSL wskazało 12,1 proc. Polaków, a Schetynę 10,2 proc.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe