Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie

Majsterkowy Dzień Dziecka w Castoramie

Kategoria:

W sobotę, 9 czerwca we wszystkich sklepach Castorama Polska odbędzie się Majsterkowy Dzień Dziecka. Podczas tegorocznej imprezy będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach manualnych i grach edukacyjnych. Wiele radości dostarczy także konkurs plastyczny. Na wykonawców najbardziej pomysłowych prac czekać będzie moc atrakcyjnych nagród : rowery, hulajnogi i deskorolki!



Na Majsterkowy Dzień Dziecka zaproszone są wszystkie dzieci wraz z opiekunami. Wydarzenie, które odbędzie się w sobotę 9 czerwca w godzinach od 10:00 do 17:00, będzie okazją do wspólnej zabawy i nauki. Pod czujnym okiem pracowników Castoramy najmłodsi przekonają się, jak wiele satysfakcji mogą dać im prace manualne.



Podczas Majsterkowego Dnia Dziecka w sklepach zostaną utworzone strefy tematyczne. Będzie w nich można rozwijać umiejętności posługiwania się prostymi narzędziami, samodzielnie wykonać zabawki z drewna, nauczyć się malować, mieszać i dobierać kolory, a także posadzić własną roślinkę i nauczyć się o nią dbać. Specjalna strefa przeznaczona będzie na konkurs główny – to w niej dzieci będą mogły wygrać sprzęt sportowy.



Moc atrakcji i nagród



W tym roku na uczestników Majsterkowego Dnia Dziecka czekać będzie aż 260 atrakcyjnych nagród – 40 rowerów, 70 hulajnóg i 150 deskorolek, a także inne drobne upominki. Tegorocznym partnerem akcji jest sieć sklepów Intersport.




 



Majsterkowy Dzień Dziecka to cykliczne wydarzenie. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Jestem przekonana, że atrakcje, które przygotowaliśmy tym razem, będą dla nich źródłem wielu pozytywnych wrażeń oraz okazją do wspólnego, aktywnego spędzenia wolnego czasu w nieszablonowy sposób – mówi Monika Szpadkiewicz, koordynator programu Majsterkowo w Castorama Polska.




Zajęcia Majsterkowo odbywają się regularnie od 2012 r. w sklepach Castorama w całej Polsce. Dzięki uczestnictwu w warsztatach dzieci uczą się samodzielności



i mogą przekonać się, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca. Program skierowany jest głównie do szkół, ale Castorama Polska organizuje również cztery razy w roku warsztaty otwarte, w których wziąć mogą udział wszystkie dzieci. Do tradycji firmy weszły już takie wydarzenia, jak Majsterkowy Dzień Wiosny, Majsterkowy Dzień Dziecka, Powrót do szkoły i Mikołajki. Dotychczas w warsztatach otwartych wzięło udział już ponad 80 000 uczestników.



Celem zajęć Majsterkowo jest edukacja dzieci w wieku 6 – 12 lat w zakresie wykorzystywania umiejętności manualnych i używania podstawowych narzędzi. Warsztaty to również okazja do rozwijania wrażliwości ekologicznej m.in. poprzez pokazywanie możliwości nadania drugiego życia starym lub zużytym produktom.



Lokalizacja
Tarnów
Organizator: Castorama
Rozpoczęcie: 09.06.2018 09:00
Zakończenie: 09.06.2018 17:00
Reklama
Wielkie Widowisko Koronacja w Centrum Sztuki Mościce „Koronacja” to widowisko, jakiego w Tarnowie jeszcze nie było! Centrum Sztuki Mościce zaprasza już 18 maja na pełną rozmachu opowieść o początkach polskiej państwowości. Ponad 100 artystów na scenie - z wybitnymi aktorami, rekonstruktorami, chórem i orkiestrą, efektowną, multimedialną scenografią. Sprzedaż biletów już ruszyła.„Koronacja” to spektakularna opowieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – koronacji Bolesława Chrobrego. Na scenie zobaczymy prawdziwą plejadę wybitnych polskich aktorów – m.in. Andrzeja Mastalerza, Cezarego Łukaszewicza, Jarosława Gajewskiego czy Agatę Klimczak. W oprawie widowiska znajdzie się muzyka symfoniczna wykonywana na żywo przez orkiestrę i chór. Usłyszeć będzie można fragmenty utworów Juliusza Słowackiego i Stanisława Wyspiańskiego. Wybrzmi „Bogurodzica” oraz „Te Deum”. Będą efektowne kostiumy, sztukmistrze z grupy cyrkowej, sugestywna scenografia oraz sekwencje z udziałem grup rekonstrukcji historycznej.- Widowisko nie odtwarza drobiazgowo koronacji, zgodnie z wiedzą historyczną, ale traktuje ją jako pewien symbol. Spektakl pokazuje drogę Bolesława Chrobrego do korony, ale w poetyce zbliżonej do przypowieści, apokryfu, baśni – mówi reżyser Michał Chorosiński, który jednocześnie gra w spektaklu.W fabule szyki naszemu pierwszemu królowi stara się pokrzyżować demoniczny Brat Swarożyc. Imię przejął po pogańskim bożku, panu ognia. I nie ma w tym przypadku. Używa wszystkich swoich mrocznych sił do walki przeciwko Chrobremu. Bolesława wspierają jego roztropna żona Emnilda, szlachetny Otton III i Święty Wojciech. Ostatecznie jednak to on sam będzie musiał stawiczoła swoim wrogom. Od wyniku starcia z nimi zależy dalszy los Polski. Koronacja to walka o nią, o jej suwerenność, dumę i wielkość. To historia, która trwa od tysiąca lat.- Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, organizowane w ramach obchodów Tysiąclecia Królestwa Polskiego w Małopolsce. Będzie okazja przenieść się do roku 1025 i staświadkiem walki o duszę Polski – o jej wolność, godność i przyszłość – mówi Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce.Bilety w cenie 60 zł normalny, 50 ulgowy oraz 40 grupowy do nabycia na stronie internetowej www.csm.tarnow.pl oraz w kasie Centrum Sztuki Mościce, Tarnów ul. Traugutta 1.Data rozpoczęcia wydarzenia: 18.05.2025 Wielkie Widowisko Koronacja w Centrum Sztuki Mościce
Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego” Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza na pierwszą w swojej historii tak kompleksową wystawę, poświęconą broni i uzbrojeniu ochronnemu na ziemiach polskich. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkaset eksponatów, w tym prehistoryczne topory, groty, średniowieczne miecze, nowożytne elementy uzbrojenia ochronnego, uzbrojenie z czasów powstań narodowych, a także legendarne polskie szable wz. 21 i wz. 34. Całość dopełni współczesne umundurowanie oficera Wojska Polskiego.Tytuł ekspozycji pochodzi z jednej z pierwszych polskich prac o broni profesora Józefa Łepkowskiego, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w XIX wieku, który uważał broń za jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy o rozwoju cywilizacyjnym społeczeństw.Obiekty prezentowane na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów własnych Muzeum Ziemi Tarnowskiej, jak i zostały wypożyczone z: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie oraz od prywatnych kolekcjonerów.Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 28 kwietnia 2025 r. o godzinie 17:00w Siedzibie Muzeum Ziemi Tarnowskiej, Rynek 3. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawę będzie można oglądać od 29 kwietnia do 26 września 2025 r.Wystawa została przygotowana w ramach jubileuszu „1025. Tysiąclecie Królestwa Polskiego”. Data rozpoczęcia wydarzenia: 28.04.2025 Wystawa „Pokaż znawcy broń jakiego narodu, a orzeknie Ci o oświacie jego”
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Wiadomość ze strony Tarnowska.tv

Reklama
Reklama