Marzysz o karierze w branży nowych mediów? Zobacz, jakie umiejętności będą Ci potrzebne

  • 27.07.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Marzysz o karierze w branży nowych mediów? Zobacz, jakie umiejętności…
Branża nowych mediów dostarcza szeregu nieznanych dotąd możliwości zawodowych. Nierzadko pozwala realizować się na gruncie artystycznym, niosąc ze sobą równie imponujący potencjał do zarabiania pieniędzy. Jeżeli marzysz o karierze w branży nowych mediów, umiejętność rysowania na pewno wielokrotnie Ci się przyda. Sprawdź, w jaki sposób.

Pod pojęciem nowych mediów kryje się sporo różnych specjalizacji, pomagających tworzyć innowacyjne metody komunikacji cyfrowej. Jako że Internet najskuteczniej dociera do odbiorców za pośrednictwem obrazu, obecnie widać duże zapotrzebowanie na rynku na grafików, architektów wnętrz, specjalistów z zakresu social mediów, projektantów zaznajomionych z technologią 3D, ilustratorów, animatorów i wielu innych.

Specjaliści z zakresu nowych mediów

Rolę dawnych bazarków i ryneczków przejęły dziś social media. To tu użytkownicy spotykają się na ploteczki, wymianę informacji, ale też w poszukiwaniu porady, pomocy i wsparcia – zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Specjaliści z zakresu nowych mediów nie mogą więc narzekać na brak pracy. W wielu przypadkach wymaga się od nich umiejętności tworzenia oryginalnych grafik od zupełnych podstaw, ale coraz częściej również filmów. Stworzenie zapierającej dech w piersi kreacji wymaga znajomości kompozycji, wyczucia stylu i koloru. Umiejętności te rozwija kurs rysunku Kraków. W agencjach reklamowych zatrudniających specjalistów od mediów społecznościowych przygotowuje się wiele wstępnych wersji projektów. Najszybszą metodą do sporządzenia ich w dużej liczbie jest szkic odręczny.

Architekci wnętrz

Współcześni projektanci wnętrz wiele projektów realizują bezpośrednio na komputerze. Nie oznacza to jednak, że sztuka tradycyjnego rysowania jest w zaniku. Wciąż klasyczny projekt na papierze pomaga ustalić z klientami szczegóły aranżacji, wskazać na ułożenie płytek w łazience, ustawienie mebli gabinetowych czy plan zabudowy kuchni. Szkoła rysunku Warszawa oferuje lekcje, dzięki którym przedstawienie każdego pomysłu będzie proste. Więcej na ten temat dowiesz się, wchodząc na stronę https://totuwarszawa.pl/.

Projektanci 3D

Skomplikowane konstrukcje i bryły obiektów stają się podstawą do tworzenia trójwymiarowych modeli cyfrowych, z których można następnie wykonywać – przy użyciu drukarek 3D – prawdziwe przedmioty, wspomagające wiele dziedzin, takich jak medycyna, nauka czy motoryzacja. Modele przestrzenne bywają bardzo skomplikowane, a ich tworzenie zajmuje wiele czasu. Sprawne szkicowanie może znacząco ułatwić ten proces.

Animatorzy

Motion design to dziedzina, która rozwija się bardzo prężnie. Wideo zawładnęło światem marketingu, stając się skutecznym narzędziem sprzedażowym. Olbrzymie możliwości w zakresie promocji produktów i usług w środkach masowych, takich jak telewizja, Internet, ale również podczas konferencji branżowych stwarza nieograniczone wręcz możliwości promowania.

Artyści

Kolorowa sztuka uliczna to nie tylko wyraz artystycznej wrażliwości, ale również nośnik społecznych idei oraz indywidualnych przekonań. Współczesne artystki i artyści chętnie sięgają po ten środek, chcąc dotrzeć do szerokiej rzeszy publiczności. Za sprawą social mediów i Internetu ich murale, mocno zakotwiczone w rzeczywistości offline i pod konkretnym adresem, docierają do milionów osób na całym świecie. Podstawą twórczości jest umiejętność tradycyjnego rysunku, który po obróbce staje się pełną dynamiki i pasji malarską formą ścienną.


 


 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: